Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Günümüzde siyah mutfak dolabı modelleri birçok şekilde karşımıza çıkmaktadır. Siyahın mat ve koyu tonları tercih edilebildiği gibi parlak tonları da oldukça göz önündedir. Ana teması siyah renk olan bir mutfak dekoru yaptırmak istiyorsanız, yeniliğe mutfak dolaplarından başlayabilirsiniz. Her renkte olduğu gibi siyah mutfak dolabı kullanmanın da püf noktaları bulunmaktadır. Peki, siyah mutfak dolabı modelleri nasıldır ve kullanımda neye dikkat edilmelidir?

Siyah Mutfak Dolabı Kombinleri

Mutfak dekorasyonunda renk tercihini siyahtan yana kullanmak oldukça yenilikçi ve marjinal bir fikir olacaktır. Siyah mutfak dolapları kombininde dikkat etmeniz gereken ilk nokta renk uyumudur. Siyah mutfak dolaplarınızın mutfağın genel dekorasyonu ile uyum içerisinde olması ve bir bütün gibi görünmesi gerekmektedir. Aksi takdirde siyah dolaplara çok zıt renkler kullanmanız mutfağın atmosferini kötü etkileyecektir.

Siyah mutfak dolapları ile kombin yapabileceğiniz bazı renkler şu şekildedir; beyaz, kahve, krem ve ahşap renkleri. Örneğin alt kısımda yer alan mutfak dolaplarınızı siyah renkte tercih ediyorsanız üst katmandaki dolapları da ceviz rengi ve deseninde seçerek doğal ve sade bir mutfak dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Siyah ve ceviz tonları birbirine en çok yakışan renklerden biridir. Bu renklere sahip mutfağınızı çeşitli bitki ve çiçeklerle de dekore edebilirsiniz. Siyah mutfak dolaplarında kullanabileceğiniz diğer renk ise beyazdır. Mutfak dolaplarını siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkte yaptırabilirsiniz. Nitekim son zamanlarda siyah ve beyaz tonlarının aynı anda kullanılması oldukça popüler.

Siyah Mutfak Dolapları ve Dekorasyon

Günümüzde siyah renk ve tonlarının kullanımı oldukça yaygındır. Siyah rengin kullanıldığı ortamlardan biri ise günün önemli bir kısmının geçirildiği mutfaklardır. Mutfak dolapları parlak ve mat olmak üzere farklı şekillerde tasarlanabilmektedir. İki farklı şekilde de oluşturacağınız siyah mutfak dolaplarınızı duvarlarınızda tuğla deseni kullanarak kombin yapabilirsiniz. Üstelik son dönemlerde kullanımı yaygınlaşan otomatik dolap tercih etmeniz daha modern bir dekor elde etmenizi sağlayacaktır. Çeşitli renkleri bir araya getirerek oluşturduğunuz mutfak dolaplarınıza; masa, sandalye, mutfak adası ve çeşitli dekorasyon ürünleri ile canlılık katabilirsiniz.

11

Yanıt Yok

Cevap Yazın