Ebeveyn Banyoları İçin Tasarım Ve Dekorasyon Fikirleri

Ebeveyn Banyoları İçin Tasarım Ve Dekorasyon Fikirleri

Ebeveyn banyoları evin en özel alanlarından biri olması, kişiye özgü olması, kişinin burada kendine zaman ayırması, rahatlayabilmesi ve öz bakımını yapabilmesi nedeniyle tasarımı önemli olan yaşam alanlarından birisidir. Kullanan kişi hem kendini rahat hissetmeli, hem de ihtiyacı olan bütün kişisel ürünlerini kolaylıkla bulabilmelidir. Ebeveyn banyoları hem yatak odasını uygun bir şeklide tamamlayabilmeli hem de kullananların tarzını yansıtmalıdır. Tasarlanırken bütün bunlar göz önünde bulundurulmalı, dekorasyon öğeleri buna göre seçilmelidir. Ebeveyn banyoları için dekorasyon önerilerinde seçimi konusunda fikirleri bulabilirsiniz.

Küçük Ebeveyn Banyoları İçin

Evlerde sıklıkla rastlanan bir durum ebeveyn banyolarının küçük olmasıdır. Az bir alan banyo için ayrılır. Bu nedenle yerden tasarruf etmek için ilk yapılabileceklerden birisi yatak odası ile banyoyu ayırabilmek için kayar kapıların kullanılmasıdır. Bu şekilde ne yatak odasında ne de banyoda alan kaybı yaşanmaz. Ebeveyn banyosu tasarımı yapılırken yer azlığı konusunda uygulanabilecek bir diğer çözüm küvetsiz duşa kabin kullanmaktır. Bu sayede daha fazla kalacak geniş alan istenilen şekilde kullanılabilir. Banyodaki öğeleri ayırabilmek için seperatörlerden de yardım alınabilir. Bu şekilde banyo daha düzenli görünecektir.

Renkler, Desenler Ve Malzemelerle Özelleştirin

Ebeveyn banyoları tasarlanırken unutulmaması gereken en önemli konu yatak odasını tamamlayıcı tarzda dekore edilmesidir. Örneğin vintage tarz bir yatak odasında vintage banyo ya da klasik bir yatak odasının devamında banyoda altın renkli aksesuarlar ve bataryalar tercih edilmelidir. Banyo değişik dokudaki zeminlerle candırılabilir. Ahşap malzeme ve toprak tonları günün sonunda yorgunluğu atarken rahatlatıcı olabilir. Aynaların üzerine konumlandırılacak doğru bir aydınlatma makyaj ve kişisel bakım için doğru bir tercih olacaktır. Bunun dışında tarzınızı yansıtacak tablolar, aksesuarlar ve rahatlatıcı koku esansları, aydınlatmalar ile tamamlanmış  ebeveyn banyosu dekorasyonu günün yoğunluğu ve stresinden arınmak için ideal ortamı hazırlar.

Düzen İçin Dolaplara Yer Ver

Banyo malzemelerini depolamak, çamaşır ve kurutma makinelerini gizlemek için banyoda geniş dolaplara ihtiyaç duyulur. Ebeveyn banyosu tasarımı yapılırken banyonun büyüklüğü ve şekline göre mutlaka dolap tasarımı yapılmalıdır. Banyonun tarzına uygun seçilecek dolaplarda havlu, deterjan malzemeleri, temizlik ve kişisel bakım ürünlerini depolanabilir. Ebeveyn banyoları zevke hitap eden, tarzı yansıtan aynı zamanda düzeni sağlayıcı tarzda tasarlanmalıdır.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın