E Devletten Hasar Sorgulama Nasıl Yapılır?

E Devletten Hasar Sorgulama Nasıl Yapılır?

E devletten hasar sorgulama nasıl yapılır? sorusunu birçok araç sahibi merak etmektedir. Bizde bu yazımızda E devletten hasar sorgulama nasıl yapılır? konusunu ele alacağız. Trafikte aktif olarak yer alan araç sahibi her vatandaş için cezai soruşturma prosedürleri büyük önem taşımaktadır. Trafik poliçesi ve araç hasar bilgilerinin yer aldığı bu özel rapor, bir süredir e-Devlet üzerinden erişime açıldı. Peki dokuma ne demek, hızlıca öğrenelim. Aracınızın sağlık ve teknik kapasitesini resmi evraklarla görmek istiyorsanız mutlaka düzenli bir sörvey yaptırmalısınız. Ayrıca elde taşınan araba alıp satma ihtiyacı da ikinci el araba alım satımında önemli bir etkendir.

Tramer Nedir?

Bu bölümde ilk olarak Tramer nedir? konusunu ele alacağız. Otomobil fiyatlarının ciddi oranda arttığı bu dönemde, halkımızın ikinci el piyasasına yönelimi de arttı. Daha önce hiç dokumacı duymadıklarını söyleyen kişilere açıklayın. Bu “Tramer Uzantısı” nedir derseniz, Tramer “Trafik Sigortası Bilgi Merkezi” anlamına gelir. Tüm araç sigorta bilgileri bu kuruluş tarafından toplanır. Bu sistem sayesinde bir araç hakkında bilgi almak isteyenler o aracın ne zaman ve nasıl kaza yaptığını, hasarın maliyetini ve hatta aracın kaç kez el değiştirdiğini öğrenebiliyor. Yani bir araba satın almadan önce hasar gördüyse bu sistem üzerinden öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Tramer Sorgulama Nasıl Yapılır?

Makalemizin bu bölümünde E devletten hasar sorgulama nasıl yapılır? konusunun bir diğer ayağı olan e-devlet üzerinden tramer sorgulama nasıl yapılır? konusunu inceleyeceğiz.
• İlk olarak e-devlet sitesine giriş yapın.
• Açılan sayfadan “Kimliğimi şimdi doğrula”yı tıklayın.
• e-Devlet hesabınızla giriş yapın (e-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek şifrenizi alabilirsiniz).
• Trafik Poliçesi Talepleri ve Hasar Bilgileri ekranı görüntülenir.
• Plaka numarasını girin ve Talep düğmesine tıklayın.
• Girdiğiniz plakalı araç bilgileri orijinal belgelerle birlikte karşınıza çıkacaktır.
• Dilerseniz bu belgeleri elektronik ortamda indirebilir ve resmi işlerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda E devletten hasar sorgulama nasıl yapılır? konusunu ele aldık. Bu konuyla ilgili gerekli olan tüm bilgileri sizlere sunduk. Umarız sizler için faydalı bir çalışma olmuştur.

15

Yanıt Yok

Cevap Yazın