beyaz saç

Saç Rengi Doğal Yöntemler ile Nasıl Açılır?

Saç renginin çok koyu olduğu düşünen kişiler genellikle saç renklerini açtırma yöntemine başvururlar. Ancak saç rengi açtırmak için kullanılan boyalarda kimyasal madde mevcuttur. Bu maddeler zaman içerisinde saçlarınızın yıpranmasına ve zarar görmesine yol açabilir. Bu sebeple saç rengini doğal yöntemler ile açmak daha iyi bir yöntem olacaktır.

beyaz saç

Papatya Suyu Yöntemi

Doğal saçları açabilmek için papatya suyu kullanabilirsiniz. Doğal kumral saç rengine sahipseniz bu yöntem sizler için ideal olacak diyebiliriz. Ufak bir miktar suyun içerisine papatya ekledikten sonra 20-25 dakika boyunca demlendirin. Demlendirme işleminden sonra ise temiz ve yeni taranmış olan saçlarınıza eşit bir şekilde dağıtın. 1 hafta kadar bu işlemi uygularsanız etkili sonuçlar ile karşılaşmaya başlayabilirsiniz.

Limon Yöntemi

Saçların uzunluğuna ve yoğunluğuna göre hazırlamanız gereken bir miktar taze limon suyunu bir sprey şişesine aktarın. Daha sonra ise saçlarınızın yanmaması için ufak bir miktar içme suyunu bu karşıma ilave edin. Bu işlemden sonra ise saçlarınıza iyice limon suyunu yedirin. Daha sonra ise ılık bir su ile duş alarak saçlarınızı durulayın.

Zeytinyağı ve Bal Yöntemi

Kap içerisine eşit miktarda zeytinyağı ve bal koyun. Bu malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra ise saçlarınıza dikkatli bir şekilde yedirin. İşlem sonrasında ise hemen güneşe çıkmalı ve 30-40 dakika kadar saçlarınızın kurumasını bekleyin. Kuruma işlemi sona erdikten sonra 2 saat daha kapalı bir ortamda bekleyin ve saçlarınızı yıkayarak rengini açın.

11

Yanıt Yok

Cevap Yazın