Oda Kokularına Dikkat

Oda Kokularına Dikkat

Tarih boyunca kokular her zaman için en değerli seçimler olmuştur. Hatta bu değer zaman içinde keşfedilerek markaların kendi ürünleri ya da kendi mağazalarına özel olarak hazırlattıkları özel koku seçimleri de hazırlanmaya başladı. Bu koku seçimleri ile markanın özleşmesi sayesinde daha etkili bri satışın sağlanması böylelikle mümkün olabiliyor. Bu kadar değerli olan kokular kullanımına da ise iş yerleri ve evlerde kullanıma yer açılan seçimler de piyasada yer almaya başladı.

Bu ürünlerin sağlığa sunduğu zararlar ise oldukça yüksektir. Bu sebep ile havalandırılmayan mekânlar içinde sürekli olarak kokunun yayılması genel sağlık seçimlerinizde olumsuz etkiyi sunabilir. Özellikle bebekler ve yaşlılar için sıkıntı yaratabilen oda kokularına dikkat edilmesi gerekir.

Oda Kokusu Nasıl Seçilir?

Oda kokuları genel havada bulunan kötü kokunun giderilmesi için kullanıldığı gibi daha temiz bir alan algısını yaratmak içinde tercih ediliyor. Oda kokularının seçilmesinde hangi tercihe yer açtığınız oldukça önem taşır.

Aynı zamanda ev ya da iş yeri içinde sürekli olarak aynı kokunun teneffüs edilmesi sinüslere de zarar verebilecek olan bir durumdur. Bu sebep ile havalandırmanın mümkün olmadığı ve dar alana sahip olan yerlerde oda kokularının kullanılması asla önerilmez. Bu seçimler sonrasında ise odanın havalandırılması önemlidir. Yaptığınız oda kokusu seçiminde ise insanı rahatsız etmeyen etkiye sahip olan seçimlere yer vermeniz önerilir.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın