dip boyası

Evde Dip Boya Nasıl Yapılır? 

Kadınlar için saçlar çok önemli bir detaydır. Dış görünüşün kusursuz bir hale gelmesi adına mutlaka her bir detayın üzerinde durulması gerekmektedir. Saçlar da bundan ötürü büyük bir öneme sahiptir ve kadınların sürekli olarak dikkat ettikleri detaylardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Saçlarının istediği renkte olmasını isteyen kadınlar, bunun için saçlarını farklı renklerde boyarlar. Lakin saçın uzamaya başlaması ile beraber dip boyanın yapılması gerekmektedir. Üstelik bunu evde yapmak hiç olmadığı kadar kolay.

dip boyası

dip boyası

Dip Boya Kaç Günde Bir Yapılmalıdır?

Saçların uzama zamanları birbirinden farklılıklar göstermektedir. Fakat genelleme yapılması gerekirse haftalık olarak 1 ya da 2 cm uzaya saç için uzama hızına bağlı olarak yaklaşık 3 hafta ya da 1 ay içerisinde dip boya yaptırılması gerekmektedir. Sürenin geciktirilmesi sonrasında yalnızca kötü bir görünümün ortaya çıkmasına neden olmuyor aynı zamanda dip boyanın yapılması da ciddi anlamda zorlaşabiliyor. Bunun en büyük sebebi ise altta çıkan saçların rengi ile yeni boya arasındaki uyum istenilen görüntünün çıkmasında sorunlar yaşanabiliyor.

dip boyamak

dip boyamak

Gerçekleştirilecek olan dip boya işlemi için saçın genel rengine göre hazırlanacak boya öncelikli olarak saçın dip kısmına uygulamalıdır. Ardından 20 dakika beklenmesinden sonra kalan boya saç uçlarına sürülür ve 10 dakika daha beklenir. Toplamda 30 dakika boyanın saçta beklenmesinden sonra ise iyice durulacak ve böylece dip boya tamamlanmış olacaktır.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın