Refleksoloji Yaptırmak İçin 5 Sebep

Refleksoloji Yaptırmak İçin 5 Sebep

Uzakdoğu kültüründe dünyaya yayılan refleksoloji Avrupa ülkelerinde de yoğun bir ilgiye sahiptir. Ayak masajı olarak ifade edilen masajın birçok faydası bulunuyor. Tüm organların ayak tabanında belli noktalar ile ifade edilmesi sebebi ile de tüm vücuda etki eden bir özelliğe sahip olduğu söylenebilir. Refleksoloji masajı yaptırmak isteyenler ya da yararları hakkında merak edenler için hazırladığımız yazımızda refleksoloji masajı yaptırmak için 5 farklı sebebi sıraladık.

  1. Kan Dolaşımını Hızlandırır

Kan dolaşımını hızlandırma etkisine sahip olan refleksoloji özellikle ayak ve bacak bölgesinde dinlenme ve rahatlama yaşanmasına sebep olur.

  • Stresi Azaltır, Rahatlama Sağlar

Yoğun stresin atılmasına destek olan refleksoloji aynı zamanda bedensel olarak rahatlamaya destek olur. Günün tüm stresini alma etkisine sahiptir.

  • Bağışıklık Sistemini Düzenler

Refleksoloji ayakta bulunan tüm noktalara bası yapması sebebi ile bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek oluyor.

  • Vücuda Detoks Etkisi Yapar

Vücutta Detoks etkisi yapan refleksoloji masaj uygulaması sebebi ile masaj sonrasında bol su tüketimine yer vererek toksinlerin bedeninizden atılmasını sağlamanız da önerilir. Böylelikle zararlı toksinlerden bedeniniz kısa sürede arınır.

  • Uyku Düzenini Sağlanmasına Yardımcı Olur

Uyku düzensizliği yaşayan kişilerin düzenli olarak refleksoloji masaj uygulamasına yer vermesi ile kısa süre içinde uyku düzeni sağlanacaktır. Refleksoloji masajı uygulama anında da rahatlamaya destek olması ve stres azaltma etkisi ile uyku düzenine etkiyi yaratacaktır.

11

Yanıt Yok

Cevap Yazın