saç boyamak

Beyaz Saçlardan Kurtaran Doğal Formüller

Beyaz saç sadece yaşla ilgili olmayıp genetik faktörlere de bağlıdır. Beyaz saçları kapatmak için çoğunlukla saçlar boyanır. Kimyasal maddeler saça zamanla zarar verir, dökülmelere neden olur. Saçlarınıza doğal çözümler uygulayarak beyazlaşmasını önleyebilirsiniz. Doğal formülleri düzenli uyguladığınız zaman yararını görürsünüz.

saç boyamak

saç boyamak

Saçlarınızı Doğal Yolla Renklendirin

Saçlarınıza doğal renklendiriciler kullanarak beyazlardan kurtulabilirsiniz. Patates, saç boyalarının da içinde bulunur ve saça renk verir.  Patates ile beyazların yok olduğunu ve saçınızın kendi rengine döndüğünü de görürsünüz. Saçlarınızı daha parlak ve gür gösterir.

6 orta boy patatesin kabuklarını soyun ve üzerine üç parmağı geçecek kadar su ekleyin. Patates kabuklarını kısık ateşte kaynatın ve kaynadıktan sonra 5 dakika bekletip, ocağın altını kapatın. Kendi kendine soğumasına bırakın. Soğuduktan sonra kabukları süzün ve suyunu cam bir kaba boşaşltın.

beyaz saç

beyaz saç

Temiz saça uygulamalısınız. Hazırladığınız kür soğuduğu zaman temiz saçınıza masaj yaparak yedirin. 10 dakika bekletin ve daha sonra ılık su ile durulayın. Patates kabukları karışımını haftada üç kez yapabilirsiniz. İki hafta içinde saçlarınızın beyazları azalacak ve kendi doğal rengine dönüşecek. Patates kabuklarını derin dondurucuda saklarsanız, saçınıza kür yapacağınız zaman kullanabilirsiniz. Saçınızın güzel kokmasını istiyosanız, patates kabuğu suyunun içine lavanta yağı ya da biberiye yağı ekleyin. Saç diplerinizi beslemek içinse kür içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı damlatabilirsiniz.

6

Yanıt Yok

Cevap Yazın