Muğla Şehir Merkezinde Ne Yenir?

Muğla Şehir Merkezinde Ne Yenir?

Muğla şehir merkezinde ne yenir? Tatile gidenler ve daha önce gittiği yerin yemek kültürüyle ilgili bilgiye sahip olmayanlar nerede ne yenir gibi soruları çokça sormaktadır. Muğla’nın meşhur yemekleri farklı otlarla etlerin bir araya getirildiği yemeklerdendir. Muğla sahillerinin güzelliği kadar mutfağıyla da ilgi çekmektedir. Peki Muğla’ya gidenler için Muğla şehir merkezinde ne yenir? Sorusunu şu şekilde belirtebiliriz:

Sündürme

Hafif ve lezzetli bir yemek olan sündürme, turp otu, sarımsak ve nar ekşisi kullanılarak yapılmaktadır. Soğuduktan sonra servis edilen bu yemeğin özelliği otların diri kalmasıdır.

Ahtapotlu Pilav

Muğla’nın deniz ürünleri açısından zenginliğini ortaya koyan Ahtapotlu pilav çokça tercih edilmektedir. Zeytinyağı ile yapılan bu yemekte, sarımsak, domates, arpacık soğan, pirinç ve ahtapot kullanılmaktadır. Sıcak olarak servis edilen bu yemek mevsim salatası ile çok uyumlu olmaktadır.

Muğla Çökertme Kebabı

Patates, dana eti ve yoğurt kullanılarak yapılan bu yemek Muğla’nın en meşhur yemekleri içerisinde yer almaktadır. Muğla’ya gidenler için kesinlikle tavsiye edilmektedir.

Bodrum Mantısı

Normal mantılardan biraz farklı olan bu mantı şeklini ve pişirilme özelliğinden, hamuruna kadar farklılık göstermektedir. Lezzeti ve şekliyle yiyen herkesi memnun etmektedir.

Milas Köfte

Normal köftelerden farklı olarak içinde nohut ve limon suyu bulunmaktadır. Genellikle Muğla düğün yemekleri olarak da kullanılmaktadır. Adeta Muğla yöresiyle özdeşleşmiştir. Muğla’ya gidip bu yemeklerden yememek olmaz herhalde. Yörenin kendine has olan yemek lezzeti deneyenleri memnun etmektedir.

Börülce Ekşilemesi

Zahmetsiz ve lezzetli yemeklerden olan börülce ekşilemesi Muğla yemekleri arasında en sevilenlerden biridir. Ekşili bir yemek olarak bilinen bu yemek hem sıcak hem de soğuk olarak servis edilebilmektedir. Tüm bu yemekler ve daha fazlası Muğla şehir merkezinde ne yenir? Sorusunun cevabıdır ve mutlaka yemeniz tavsiye edilir.

Muğla’nın En İyi Restoranları Hangileridir?

Topraklarının bir kısmı Ege bir kısmı Akdeniz’e bağlı olan Muğla, her iki bölgenin de mutfağına hakimdir. Muğla restoranlarını da bu yemekler temel alınarak işletmekte diyebiliriz. Muğla’nın en iyi restoranları ise, Ahtapotçu Mehmet Usta, Mangalcım Restoran, Rahat Restoran, Sardunya Restoran, Hilmi Balık Restoranı gibi isimlerdir.

Muğla’da En İyi Kahvaltı Yerleri

Müco Kahvaltı, Adapark Ula Restoran, Mahiroğlu Restoran, Nazar Cafe, Çilek Restoran gibi mekanlar en iyi kahvaltı mekanları olarak bilinmektedir.  Belirtilen yemekler Muğla şehir merkezinde ne yenir? Sorusuna yanıt oluşturmakta ve bu restoran isimlerini ziyaret etmeniz de tavsiye edilmektedir.

15

Yanıt Yok

Cevap Yazın