Mevsim Buketi Seçmenin Püf Noktaları

Mevsim Buketi Seçmenin Püf Noktaları

Çiçek türlerinin çoğu mevsime özgüdür. Bir çiçek tutkunu için çiçekler her zaman mevsiminde güzeldir.En sevdiğimiz çiçeklerin çoğunun neredeyse yaz, kış, ilkbahar ve sonbahar ile eş anlamlısı vardır. Lale bize baharı çağrıştırır, (Atatürk çiçeği) poinsettia’yı gördüğünüzde, Ocak ayı civarında olduğunu biliyorsunuzdur.Çiçeklerin doğada daha  yoğun bir şekilde yer aldığı mevsimlerde tedarik edilebilen mevsim buketleri çok daha ekonomik bir seçim olabilir.

Bununla birlikte bir düğün veya özel yıldönümü gibi büyük bir organizasyonunuz varsa kutlamanız sırasında bolca bulunabilecek çiçekleri tanımanız yardımcı olur.

Kış Mevsimi Çiçekleri

Çuha çiçeği, açelya, kamelya, Atatürk çiçeği karanlık günlerde ve kutlama mevsiminde evinizi aydınlatır.Amaryllis (Güzel Hatun çiçeği) de bir bitki veya kesme çiçek olarak satın alınabilir. Karanfiller ve krizantem kış çiçek düzenlemelerive mevsim buketleri için en iyi taze seçimlerdir.

yaz zamanı

yaz zamanı

Mevsimlik Sonbahar Buketleri

Erken sonbahar, çiçeklerin güzelliğini ve yaprakların değişen renklerini takdir etmek için başlıca zamandır. Sonbaharın zengin kırmızı, sarı, turuncu ve kahverengi tonlarıantoryum, liatris (parlak yıldız) vebouvardia’yı ön plana çıkıyor. Günler kısaldığında krizantem, çiçeği, saraypatı için  oluşan mevsim buketleri vakti gelir ya da bir saksı siklamen bitkisi deneyin.

Mevsimlik Bahar Buketleri

Her zaman papatyalar ilk ortaya çıkar ve doğada bir nergisten çok daha neşeli birkaç şey vardır.Çiçek açıp bize sarhoş edici kokularını veren diğer çiçekler; sümbül, frezya ve menekşedir.Açelyaların, irislerin, yaseminlerin parlak rengi ufukta daha uzun, sıcak günlerin geldiğini hatırlatır.

Mevsimlik Yaz Buketleri

Daha sıcak hava koşulları ve uzun süren güneşlenme, çok fazla yaz çiçeğiniortaya çıkarır. Doğal olarak şirin ortancalar, güller, düğün çiçeği, yıldız çiçeği taptaze biçimleriyle ve canlı renkleriyle dikkatimizi çeker. Şakayık, kozmos, papatya ve zinyalar, buna ek olarak, gladyoller açısal zarafeti ile bizi ikna ediyorlar.

8

Yanıt Yok

Cevap Yazın