Tatilde Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Tatilde Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Her yıl ve her mevsim dinlenmek isteyen insanlar vardır. Dünyadaki olanaklar bu konuda öylesine gelişmiştir ki; artık hava şartları fark etmeksizin her türlü seyahat kolaylık kazanmıştır. Hava yolları, kara yolları ve deniz yolları ile dünyayı gezmek artık kolaylıkla mümkün. Öte yandan istisnasız her insanın yılda bir kez de olsa deşarj olmaya ve dinlemeye ihtiyacı vardır. Daha verimli olmak adına bu mükemmel bir deşarj biçimidir.

Tabii ki her dinlenme seyahatinin de bazı püf noktaları vardır. Öncelikle en önemli konulardan biri de kesinlikle lokasyondur. Seçilen veya arzu edilen yerin hava şartları. Çünkü buna uydun olarak kıyafet seçimi yapılacaktır. Kıyafet denilince de en önemli püf noktası olan ayakkabı akla gelir. Ayakkabı tatil için olmazsa olmazlardandır. Çünkü rahatlık yanında konforu da getirmelidir ki; huzurlu bir seyahat kaçınılmaz olsun. Yalnız bu konu etraflıca düşünülebilir.

Mevsimler

Ayakkabı ve seyahat tercihler üzerine düşünüldüğünde verimli hal alır. Şöyle ki; seyahat edilecek yerin iklim şartları çok önemlidir. Eğer yazlık bir seyahat ve mesken düşünülmüşse açık ve havadar ayakkabılar kullanmak rahatlığı kaçınılmaz kılar. Yakıcı ve bunaltıcı güneşin azizliğine uğramayı yaz aylarında kimse istemez. Aksi halde o deşarj modu cehenneme döner.

Öte yandan farklı mevsimlerde gezmeyi ve dinlenmeyi sevmeyenler de yok değil. Mesela manzaranın çok tatlı olduğu Kış mevsimleri. Kışlar soğuktur ve hastalıkları beraberinde getirir. Zehir olacak bir gezi istenmiyorsa ona göre ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Özellikle yünlü ve içi sıcak olan botlar oldukça yararlı olacaktır. Bunun yanında yedek bir çift bot da bir hayli iş görecektir.

Rahatlık Ön Planda Olmalı

Yukarıda da belirtildiği gibi rahatlık vazgeçilmez tek unsur. İnsan ayaktan hastalığı kapar. Ona göre tedbiri elden bırakmamak ve ona göre hareket etmek gerekir. Yaz-Kış fark etmeksizin her türlü tedbir hayat bile kurtarabilir.

Renkler Önemli

Öte yandan ayakkabıların renkleri de çok önemlidir. Yaz mevsimin de giyilen kapalı ve siyah bir ayakkabının derdi çok olur. Özellikle de ayakkabı deri ise büyük ızdıraptır. Güneşi öylesine çeker ki ayaklar yanma noktasına bile gelebilir. Bu anlamda bir hayli dikkatli olmakta fayda vardır. Kış için ise yabani bir mekansa dinlenilecek yer renkli ve fark edilir bir renk seçilmelidir. Öte yandan ayak yanığını ve kokusunu da önlemekte bir hayli fayda var.

Bu altın kurallar bir seyahat de ayakkabı adına es geçilmemesi gereken önemli konular olmakla birlikte, insanların kaliteli zaman geçirmesi adına da bir hayli fayda sağlayacaktır. Her kalitenin ve mutluluğun altında istisnasız bir planlama yatmaktadır.

Uzun süreli ve huzurlu bir dinlenme seyahati planları yapılmışsa, bir yandan da ayakkabı konusu birçok kez düşünülmelidir. Tedbir her daim vazgeçilmemesi gereken en ender kuraldır. Ayakkabı deyip geçmemek gerek.

8

Yanıt Yok

Cevap Yazın