Macunsuz Diş Temizleme Yöntemi

Macunsuz Diş Temizleme Yöntemi

Birçok kişi günlük temizlikte ve beslenmede doğal olan tercihlere yönelmeye başladı. Artan hastalıklar ve yaşanan bazı sıkıntılı durumlar doğallığa dönüşte etkili oldu. Beslenmeden temizliğe kadar birçok uygulamada doğal seçimlere yer verirken diş sağlığı için de bu çözümlerden yararlanabilirsiniz.

Diş macunları dişleri temizleme özelliğine sahip olan ürünler olup aslında birer deterjandır. Deterjan olmasının yanı sıra kimyasal ürünlerdir. Bu sebep ile ağzınızda köpüren bir deterjana yer vermek istemiyorsanız sizde doğal uygulamalara yer açabilirsiniz.

Misvak ile Doğal Diş Temizliği

Doğal diş temizliği denilince ilk akla gelen misvaktır. Misvak kullanmayı tercih ediyorsanız bunu aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Diş fırçasının olumsuz etkilerine karşında koruma sağlayan misvak dişlerinizde ideal temizliği kazandırır. Bunun yanı sıra farklı uygulamalara da yer açabilirsiniz.

Bal ile Doğal Diş Temizliği

Bal antiseptik özelliği ile dil ve ağız içinde bulanan yaraların iyileşmesine destek olurken dişleri aşındırmadan temizlik sunar. Diş temizliği için bir kaba gerçek balı koymanız yeterli. İçine karbonat ve güzel koku olsun diye de nane ya da limon gibi yağları da birkaç damla damlatabilirsiniz. Karışımı yaparak kullanırken misvak ya da diş fırçasına yer açarak dişlerinizi temizlemeniz mümkün. Dişlerinizi temizlerken tartar görüntüsünün de giderilmesi için karbonat kullanılabilir. Fakat karbonat ile bal karışımını her gün kullanmanız önerilmez. Birkaç gün ara ile tercih etmeniz önerilir.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın