Banyo

Küçük Banyo Hangi Renk Olmalı?

Banyo nasıl olmalı?

Banyo temizlenme alanıdır. Banyolarda genellikle Duşakabin bulunur. Bazı banyolarda ise küvet bulunmaktadır. Banyonun ebatına göre değişebilecek çeşitli dekorasyonlar yapılabilir. Banyolarda çoğunlukla duvarlar ve yerler için fayans kullanılır. Kullanılan fayanslar çeşitli renklerde olabileceği gibi tek bir renkte de olabilir. Banyo dekorasyonunda önem verilmesi gereken şeyler en başta renklerin uyumudur. Ayna çerçevesi ile klozet kapağının renginin uyumu mesela önemli oyunlardandır. Duşakabin ile halıların uyumu da aynı şekilde. Herkes kullanmak istemeyebilir. Ama genellikle tercih edilen ürünler arasındadır. Çoğunlukla tercih edilen bir diğer ürün ise kaydırmaması için serilen küçük örtülerdir. Banyolarda kullanılan diğer aksesuarlar havlular için gerekli olan bir dolap ve sabunluklardır. Aynı şekilde şampuanların kurulacağı alan içinde gerekli olan raflar da aksesuar olarak kullanılabilir. Dekoratif amaçlarla kullanılan çiçekler ve güzel koku veren parfümler banyolarda kullanılır.

Banyo

Banyoda neler bulunur?

Bir banyoda genellikle duşakabin ya da küvet bulunur ya da ikisi bir arada bulunur. Birçok banyo klozet sistemi ve lavabo da bulunurdur. Bankada olması gereken gereçler ise şu şekildedir:  lavabo setleri, askılıklar, havlu dolabı ya da organizatörü, çeşitli hijyen malzemeleri dolabı, tuvalet fırçası, çöp kutusu ve benzeri gereçlerdir. Bulunan tüm gereçlerin ve dekoratif öğelerin uyum içinde yerleştirilmiş olması gerekmektedir. Güzel bir banyo için öncelikle banyoda kullanılan malzemelerin renklerinin birbiriyle uyumlu olması beklenir. Koyu renklerde banyolar tercih edilebileceği gibi açık renklerde banyolar daha sıklıkla tercih edilir. Hamam kültürün esintilerini yaşatan banyolar da mevcuttur. Banyolarda dekoratif amaçlı boy aynaları kullanılabilir. Banyolardaki aynalar ise daha küçük seçilebilir. Banyo perdeleri su geçirmez bir materyalden yapılmalıdır. Dekoratif amaçlı alınan malzemeler kırılmayacak şeyler arasında seçilmelidir. Dekoratif çiçeklerin kullanımı da çok yaygındır. Genellikle yapay çiçekler kullanılmakla beraber canlı çiçek tercihi de yapılabilir. Bu tamamen kişilerin kendi zevklerine bağlıdır. Dekoratif ürünlerin kullanımı kişilerin nasıl tercih edeceğine bağlıdır. Kimi banyolar oldukça büyük olmakla beraber daha fazla dekoratif ve içerebilirler. Küçük banyolar için ise çok fazla dekoratif önerilmez.

Küçük banyo hangi renk olmalı?

Küçük banyolar dekoratif amaçlı malzemelerin çok fazla doldurulmamasını gereken alanlardır. Küçük bir banyonuz varsa daha ferah göstermek için ayna kullanabilirsiniz. Boy aynası kullanarak ortam genişliğini iki katına çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda banyonun içinde açık renk kullanılması banyoyu olduğundan daha geniş gösterecektir. Bu tür bir dekorasyon için bir iç mimara danışabilirsiniz. Küçük banyoların dekore edilmesi fazla maliyetli olmamakla beraber çok fazla zamanda almaz. Kısa bir zamanda daha ferah bir banyoya sahip olabilirsiniz. Küçük banyolarda açık renklerin kullanılması önemlidir. Yerlerdeki ve duvarlardaki fayanslar mutlaka açık renk olmalıdır. Koy renkli fayanslar mekanı daha küçük göstereceği gibi boğucu bir havada yaratabilir. Bu sebeple küçük banyolarda açık renklerin tercih edilmesi gerekir.

17

Yanıt Yok

Cevap Yazın