kısa saç modelleri

Kısa Saç Hangi Yüz Tiplerine Yakışır?

Saç kesimleri kadınların geçmişten beri en hassas olduğu noktalardan birisidir. Kısa saç kesimleri ise çoğu kadın tarafından estetik duruşu sebebi ile tercih edilmektedir. Bu sebepten dolayı kısa saçları günümüzde de çok fazla görebiliyoruz. Fakat kısa saç kesiminin yüz hatlarına uyumlu olması diğer saç modellerine göre daha önemlidir.

kısa saç

kısa saç

Yuvarlak hatlı bir yüze sahipseniz üst kısımların biraz daha uzun bırakılması ve yüzün uzun gösterilmesi önemli bir ayrıntı olabilir. Yüz hatları ile birlikte aynı zamanda kadınların vücut hatları ve kiloları da önemlidir. Kilo problemi olan kadınların kısa saç kullanmaları uygun olmayabilir. Kısa saç kilo problemlerine rağmen kullanılmak isteniyor ise omuz hizasında olan bir kısa saç modeli kullanılmalıdır.

Asimetrik Saç Kesimi Kimlere Uygun?

Yüz hatları sorunsuz olan, yuvarlak bir yüz tipine sahip olan kişiler ise boynu açık bırakabilecek düz kesimli kısa saç modellerini tercih edebilirler. Bu tarzı ise minyon tabir edilen kadınların tercih etmesi gerekebilir. Küt saçlar boyu uzun ve keskin hatlı yüz tipine sahip kadınlarda hoş durmayabilir. Bu tür kadınlar asimetrik kısa saç kesimini tercih edebilirler. Asimetrik kısa saç kesimlerinde saçın tek bir tarafı diğer tarafa göre daha kısa olacağı için bu tür kadınlara asimetrik saç kesimi önerilmektedir.

kısa saç modelleri

kısa saç modelleri

Asimetrik kısa saç kesimi günümüzde pek çok farklı yüz tipine uyum sağlayabilen bir modeldir. Ancak kesimi zor olduğu için profesyonel bir kuaföre gidilmesi gerekebilir.

14

Yanıt Yok

Cevap Yazın