Bölgesel Açık Hava Reklamcılığı

Bölgesel Açık Hava Reklamcılığı

Ürünlerini pazarlamaya çalışan firma sahipler, birçok zaman yeni pazar arayışlarına girerler. Bu arayışların bir sonucu olarak, bölgesel reklamcılık gelişti. Bölgesel reklamcılığın gelişmesindeki en önemli etkenlerden bir tanesi de, rekabette avantaj sağlama durumudur. Birçok durumda kurumsallaşmış firmalar, küçük diye tabir edebileceğimiz firmalara şans tanımazlar. Bu yüzden büyük şehirlerde bir anlamda, pazar paylarının çoğunu bu tür kurumsallaşmış firmalar alır.

Bölgesel Reklam Avantajları

İşte bu noktada devreye bölgesel reklamlar girer. Bölgesel reklamlar, firmaların yeni müşteriler bulmasını ve pazar hacimlerini artırmalarını sağlar. Küçük yerlerdeki bu tür reklam ajansları, yörenin insanlarını ve beklentilerini iyi bildikleri için, bu tür ajanslara reklam verdirmek avantaj olabilir.

Bölgesel reklam vermenin bazı kuralları vardır. Diğer açık hava reklamcılığında olduğu gibi, bu tür reklamlarda da; verilen reklamların orijinal ve ilgi çekici olması gerekir.

Büyük şehirlerdeki insanlardan farklı olarak, küçük yerlerde yaşayan insanlar, yeniliklere daha meraklıdırlar. İnsanların bu merak duygusunu, reklam alanlarına yönlendirerek, firmalar büyük bir avantaj elde edebilirler.

Büyük şehirlere kıyasla, küçük yerlerde reklam oldukça hızlı yayılabilir. Bu tür yerlerde insanlar, sosyal açıdan birbirleri ile iletişim halindedir. Büyük şehirlerde bu tür iletişimler oldukça azdır.

5

Yanıt Yok

Cevap Yazın