ısı yalıtımı

Isı Yalıtımı İle Tasarruf Etmek Elinizde

Dünyada ve ülkemizde üretilen enerjinin yaklaşık olarak yarısı yapılarda tüketiliyor. Enerji tüketiminin en büyük nedeni ise ısı kayıplarını önlemek olarak karşımıza çıkmaktadır. Isı kayıplarını engellemenin en ekonomik yolu şüphesiz olarak ısı yalıtımı uygulamasıdır. Binalara ısı yalıtımı yaptırmanın birçok açıdan fazlaca avantajı bulunur.

Isı Yalıtımı Ne İşe Yarar?

Isı yalıtımı uygulaması yaptırarak evlerde birçok fayda sağlanabilir. Isı yalıtımı ile yaşam kalitesi yükselir ve çok daha konforlu bir şekilde ısınma sağlanır. Yapılara uygulanan ısı izolasyonu ile yüzde elliye varan yakıt tasarrufu sağlamak mümkündür. Bu sayede doğalgaz faturalarının tutarında önemli bir düşüş sağlanarak tasarruf elde edilir. Odalardaki sıcaklık dengeli bir hale gelerek yaşam kalitesini yükseltir.

ısı yalıtımı

Ayrıca yapılara uygulanan ısı yalıtımı ile küflenme siyah leke ve mantar oluşumu önlenerek aynı zamanda binanın da ömrü uzar. Isı yalıtımı ile çevre kirliliğini azaltmak mümkündür. Isıtma ve soğutma tesisatındaki maliyetleri düşürür ekonomiye katkıda bulunur. Isı yalıtımı uygulaması genel olarak kış aylarında binaların ısı maliyetlerini düşürmek için yapılsa da yaz aylarında da binanın dışarıdaki sıcak havadan etkilenmesini önler böylece dengeli oda sıcaklığı elde edilmesine imkan sunar. Isı yalıtımı uygulaması ile evler kış aylarında sıcak ve yaz aylarında serin olur.

Isı Yalıtımı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Isı yalıtımı uygulamasının birçok farklı yöntemi vardır. Ülkemizde en çok tercih edilen ısı yalıtımı yöntemi mantolama uygulamasıdır. Bu uygulama taşyünü ya da EPS levhaların yapının dış cephesini kaplanması işlemi ile gerçekleştirilmektedir. Isı yalıtımı işlemi kesinlikle amatör bir şekilde yapılmamalı ve muhakkak profesyonel ellere bırakılmalıdır. Isı yalıtımında malzeme seçiminden ısı yalıtım levhalarının kalitesine kadar birçok kriterin gözden geçirilmesi gereklidir.

Isı yalıtımı malzemesi seçerken kaliteli ve uzun ömürlü kullanıma uygun ürünler olmasına özen gösterilmelidir. Bu ürünlerin her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı olması son derece önemlidir. Binalara uygulanan ısı yalıtımı ile sıcak veya soğuk havanın konutların içine geçişi engellenir.  Isı yalıtımı ve ısı yalıtımı ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için https://www.ulubas.net/isi-yalitimi  sitesini ziyaret edebilir ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

3

Yanıt Yok

Cevap Yazın