el yapımı

El Yapımı Ürünlerden Para Kazanma

Günümüzde ekonomik şartların zorlaşması, hane halkının gelir düzeyini yükseltmek için arayış içine girmesine neden oluyor. Özellikle vaktinin çoğunu evde geçiren kişiler için el yapımı ürünlerden para kazanma fırsatı bulunmaktadır. Eğer herhangi bir konuda el becerisine sahipseniz, bu yetinizi el yapımı ürün hazırlayarak para kazanma yolunda değerlendirebilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz el yapımı ürün rehberi…

Taş ve Obje Boyama

Takı ve aksesuarlar oldukça geniş bir ürün grubunu ifade ediyor. İnsanların artık aksesuar tercihlerinde farklı seçeneklere yöneldikleri ortada. Bu durumu avantaja çevirerek taş ve obje boyama işine girişebilirsiniz. Boyadığınız ürünleri kolye, küpe, bileklik gibi takılar haline getirebilirsiniz.

el yapımı

Örgü Örme

El yapımı ürünlerden para kazanma düşünüldüğünde akla gelen ilk seçeneklerden biri örgü örmek olacaktır. Kendi yeteneğinizi konuşturarak ortaya özgün tasarımlar çıkarabilirsiniz. Ya da sipariş üzerine çalışarak bu işten iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Doğal Mum Üretimi

Son dönemin trendleri arasında doğal mumlar bulunuyor. Endüstriyel mum yapımında parafin sıklıkla kullanılır. Parafinin bir ham petrol ürünü olması sağlık açısından risk oluşturan bir durum. Bu nedenle bal mumu kullanılarak üretilen doğal mumlara ilgi giderek artıyor. Üstelik evde doğal mum üretimi oldukça basit. Gerekli malzemeleri topladıktan sonra sanatçı ruhunuzu konuşturarak benzersiz doğal mumlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Duvar Süsleri

Dekorasyon mağazalarında çeşit çeşit duvar süslerini herkes görmüştür. Normalde geri dönüşümünü pek düşünmediğiniz, kullandıktan sonra çöpe attığınız malzemeleri kullanarak özgün tasarımlı duvar süsleri oluşturabilirsiniz. Pet şişelerden pipetlere kadar her türdeki malzemeyi kullanarak kendi tasarımınızı oluşturabilir, bu ürünleri satarak iyi paralar kazanabilirsiniz.

El Yapımı Ürünleri Nerede Satacağım?

El yapımı ürün üretiminde bulunan kişilerin ürünlerini pazarlayabileceği en verimli alan sosyal medya. Özellikle Instagram üzerinde bu konuyla ilgili çok sayıda sayfa bulunuyor. Sizler de kendinize bir Instagram hesabı açabilir, el yapımı ürünlerinizi pazarlamaya başlayabilirsiniz. Öncelikle Instagram hesabınızı büyüterek yeni müşteriler bulmanız gerekecek. Bu süreç biraz uzun sürebilir.

El yapımı ürünlerden para kazanma düşüncesini benimseyenler için bir diğer satış fırsatı da tedarikçi firmalar. Ürününüzü doğrudan satışa sunmadan bir tedarikçi firmayla anlaşabilirsiniz. Siz ürünü firmaya satarsınız, firma ise kendi satış ağında ürünü pazarlar. Bu durumdan iki taraf da kazançlı çıkmış olacaktır.

10

Yanıt Yok

Cevap Yazın