chanel

Dünyanın En Pahalı Giyim Markaları

Global moda endeksine göre, lüks giyim sanayinin yıllık 300 milyar $, global giyim sektörünün 3 trilyon $ üzerinde bir işlem hacmi bulunuyor. Moda endüstrisindeki büyük isimler hakkında hiçbir şey bilmeyen hepimiz için geçerli olan bir şey var, o da; bu büyük markaların, nasıl başladığı ve bugün oldukları yere nasıl geldiklerini öğrenmek büyüleyici.

chanel

chanel

  1. Chanel

Coco Chanel, dünyanın ne istediğini okumak ve ona göre kıyafetler yapmak için benzersiz bir yeteneğe sahipti ve küçük siyah elbise (LBD) gibi evrensel parçaların öncüsüydü. Kendi türünün bir tanesi olan ‘Chanel No. 5’ parfümü unutmaz bir külttür. Chanel, lüksün rahat olması gerektiğine inanan ilk devrimcilerden biriydi ve sadece giyim ve aksesuar için değil lüks ve premium markaların ön planında olmaya devam ediyor.

  1. Versace

Tasarımcı bir aileden gelen İtalyan Gianni Versace 1978’de ‘Versace’ adlı marka hayatına başladı ve ilk hazır giyim koleksiyonunu çıkardı.  Versace, bir Hollywood yıldızının veya koleksiyonları sunan bir süper modelin önemini anlayan ilk tasarımcıydı. Aksesuarlar, parfümler, mayo vb. parçaların vizyonunu iyi kullanan marka paha biçilmez bir imparatorluk inşa ettiler.

  1. Burberry

Thomas Burberry tarafından 1856’da Basingstoke’da bir dükkânda başlayan mütevazı terzihane işi muhtemelen en eski moda adımlarını başlattı ve yavaşça sınırlarını aştı.
Örneğin, trençkot “Tielocken” 1912’de Burberry tarafından patentli olan, gabardin’den yapılmış ve bir kemer ile tutturulmuş, açılmamış bir stildir.

Burberry

Burberry

  1. Hermes

İlk olarak 18. yüzyılda deri koşum takımları, eyerler, vb. şeyler yaparak bir marka başlatan küçük girişimci grup, Charles-Emile Hermes’in sorumluluğuna geçtikten sonra erkekler, kadınlar ve çocuklar için kıyafet işine girdi. Hermes, çanta, ayakkabı, parfüm, giyim eşyaları hatta iç mekân dekorasyonu için yaptıkları her şeyle hala sofistike bir çizgiye sahip.

  1. Dior

Christian Dior, 1946’da kadınlar için haute couture tasarlayan birinci sınıf bir marka olarak başladı. Daha sonra çocuklar için ‘Baby Dior’ ve erkekler için ‘Dior Homme’ olarak genişletildi. Dior yakın zamanda markasını makyaj, parfüm, aksesuarlar gibi diğer segmentlere genişletti ve elbette modanın en iyilerden biri olarak devam ediyor.

8

Yanıt Yok

Cevap Yazın