çocuk okul

Çocuğunuzu Okula Hazır Hale Getirin

Okulların açılmasına çok kısa bir süre kaldı. Yepyeni bir eğitim ve öğretim yılı bizleri bekliyor. Hem siz hem de çocuğunuz fazlasıyla heyecanlı. Belki daha yeni okula başlayacak bir öğrencinin velisisiniz. Çocuğunuz ilk defa öğrenci olacak ve siz de veli olma duygusunu tadacaksınız. Her ne konumda olursanız olun çocuğunuzu okula hazır hale getirmeniz gerekiyor. Çünkü her çocuğun ortak noktası uzun bir süredir okuldan ayrı olmasıdır.

çocuk okul

çocuk okul

Yeni başlayanlarda, bu sene devam edecek olanlarda okulmodunda olmayabilir. Arada bir soğukluk var olabilir. Bunun önüne geçebilecek tek kişi de sizsiniz. Çocuğunuza karşı uygulayacağınız birkaç hareket sizi istediğiniz noktaya getirecek, öğrencinizde okula hazır hale gelecektir.

İşte Yapmanız Gerekenler

İlk olarak çocuğunuza bir mesaj verin ve bu konuda net olun. Tavrınız ciddi olsun. Ona artık tatilin bittiğini ve okula konsantre olması gerektiğini anlatın. Ondan beklentilerinizi ve yapması gerekenler konusundaki tavsiyelerinizi belirtin. Tutarlı olmaya da özen gösterin.

çocuk ve okul

çocuk ve okul

Çocuğunuza bir uyku düzeni getirin. Sağlıklı bir uyku uyuması için sistem kurun. Yatış ve kalkış saatleri bu sisteme tabii olsun. Çocuğunuzun teknoloji ile olan ilişkisini kısıtlamanın da vakti geldi. Televizyon ve bilgisayar gibi aletlere kısıtlama getirin. Eğlencenin vaktinin olduğunu ve asıl önceliğinin okul olması gerektiğini tatlı bir dille çocuğunuza anlatın. Böylelikle çocuğunuz okula hazır olacaktır.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın