köpek

Evcil Hayvan Beslemenin Faydaları

İnsanların yaşam evrelerinde sevmesi ve sahiplenmesi gereken varlıklardan birisi bitkiler ise diğeri de hayvanlardır. Bu bilinçte olan insanlar imkanları doğrultusunda evlerinde evcil olarak ifade edilen hayvanları beslerler. Evcil hayvan beslemek insanlar birçok fayda sağladığı yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Öncelikli olarak evcil hayvan besleyen insanlar depresyon daha az görülür.

evcil hayvan

evcil hayvan

Evcil hayvan besleyen insanların tansiyonu düzenli olduğu gibi olası stresli durumlar ise sakin kalabilirler. Evcil hayvanlarınızla oyun oynamak kişi de dopamin salgılamasına neden olduğu için kişi daha mutlu olur. Evcil hayvan beslemek ev sahiplerinin zararlı kolesterol seviyesini düşürdüğü gibi kalp hastalıklarına yakalanma riskini de azaltır.

Evcil Hayvan Sahip Olmanın Şartları

Evcil hayvan besleyen bir kişinin kalp krizi geçirmesi durumunda iyileşme durumu normal birine göre daha hızlı olur.  Yine yaşlanma durumunu yavaşlatan evcil hayvan besleme durumu,  beslemeyen insanların durumuna göre doktora gitme ihtiyacı daha azdır. Evcil hayvanlar içerisinde köpek besleme tercihinde bulunan daha çok egzersiz yapmış olurlar. Bu egzersiz onların daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

köpek

köpek

Aynı durum balık ve kedi besleyenler için geçerli değildir. Evcil hayvan beslemek bazı insanlar için risk olarak nitelendirilse de, aslında uygun şekilde yetiştirilen evcil hayvanlar hem insanların en büyük yardımcıları olacaktır hem de yetiştirilmesi son derece keyiflidir.  Evcil hayvan beslemek için evinizin geniş ve ferah olması elbette ki öncelikli şarttır, ancak bahçeli evler daha konforludur.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın