Cilt Lekeleri için Bitkisel Çözümler

Cilt Lekeleri için Bitkisel Çözümler

En çok rastlanan sağlık problemlerinden olan cilt lekeleri, düzenli bakımla ve temizlikle kısa zamanda giderilebilir. Bu cilt problemlerinin oluşmasındaki neden ise kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Günlük hayatımızda bulunduğumuz ortam, yaşama şartlarımız, cilt yapımız gibi çeşitli etkilere bağlı olarak cilt problemleri de kişiden kişiye göre değişmektedir.

Cilt problemleriyle karşı karşıya iseniz uzman doktorların görüşlerini alarak çeşitli yöntemleri uygulayabiliriz. Fakat evimizdeki malzemeler ile de cilt lekeleri için bitkisel çözümler uygulayabiliriz. Bu bitkisel yöntemlerle “Cilt lekeleri nasıl temizlenir?” başlığı altında sizlere bunu açıklayacağız.

Cilt Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Eğer problemsiz, porselen gibi bir cildiniz olsun istiyorsanız evinizde rahatlıkla bitkisel bir karışım hazırlayarak cildinize uygulayabilirsiniz.

Bir tatlı kaşığı mısır unu ve kil, bir çay kaşığı miktarında el kremini birlikte bir kaseye doldurun. Karışım kıvama gelene kadar ve homojen bir yapı kazanana kadar karıştırın. Kıvam aldıktan sonra bir süre bekleyin ve cildinizin problemli bölgelerine uygulayın. Cildinizde 15-20 dakika sonra kuruyacak ve sertleşecek olan karışımı, ılık su yardımıyla elinizde alın. Cildinizi tamamen duruladıktan sonra ise temiz ve yumuşak bir havlu yardımıyla kurulayın.

Cilt lekeleri ile savaşmanın bir başka yöntemi de yumurta akı maskesidir. Bu maskeyi, 2 günde 1 cildinize uygulayabilirsiniz. Hazırlaması oldukça kolay ve hızlı bir bitkisel yöntem olan yumurta akı maskesi için gerekli malzemeler: 1 yumurta akı, limon kabuğudur. Yumurtanın akını beyazından ayırın. Limon kabuğunu rendeden geçirdikten sonra, yumurta akıyla birlikte kıvama gelinceye kadar karıştırın. Hazırlanan karışımı, banyo yapmadan bir saat önce cildinize uygulayın ve masaj yaparak iyice emdirin. Ardından ılık su ile banyo yaparak, cildinizi temizleyebilirsiniz.

Doğal Cilt Temizleme Yöntemi

İnternet kullanıcılarının artması, gerekli gereksiz bilgi birikimini de beraberinde getirdi. İnsanlara bilgi vermek yerine, kâr etme arzusuyla bakan kişiler, yanlış bilgilerle sağlık problemlerine yol açmaktadır. Uzman doktorlar ve cilt uzmanlarının önerdiği ürünler haricinde kozmetik ve kimyasal içerikli ürünler kullanmayınız. Bu yöntemler cildinizi korumanızdan öte, ciddi sağlık problemlerini beraberinde getirebilir.

Kaynağı sağlam olan ve bilgili kişiler tarafından sunulmuş bu yöntemleri, evinizde cildiniz için uygulayabilirsiniz. Unutmayınız ki, cilt problemleri ile savaşmanın ilk yolu düzenli cilt temizliğidir. Cilt temizliğini ne kadar düzenli ve hassas yaparsanız, cildiniz o kadar sağlıklı olacaktır.

13

Yanıt Yok

Cevap Yazın