göz

Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Güzel bir cilt için mutlaka bakım şarttır. Çünkü doğal güzellik 25 yaşından sonra pürüzlenmeye ve tahriş olmaya başlar. Bu nedenle cildiniz için mutlaka bakım yapmalısınız. Cilt çatlakları ve kırışıklarını önlemek için öncelikle cildinizi temizlemelisiniz. Bir çok bayan cildini makyajdan sonra sadece bir selpak mendil ile silerek geçiştirir.

göz

Makyaj yüzün aşırı derecede kirlenmesine neden olur. Siz yüzünüzdeki kirleri göremezsiniz. Fakat zamanla kullandığınız kozmetik ürünler size bu kiri gösterir. Cildinizi her sabah uykunuzdan kaltığınızda ve her gece yatmadan önce yüzünüzü yıkayın. Ayrıca haftada 2 kere duş alın. Duş cildinizin temiz kalmasını sağlayacaktır. Makyajdan kalan kirleri görebilmek ve cildinizi daha temiz yapabilmek için tonik kullanabilirsiniz.

Tonik cildin tümü kirini almaktadır. Sabunla yüzünüzü yıkadığınız zaman cildiniz sandığınız kadar temiz olmaz. Fakat tonik sabunun ulaşamadığı kire ulaşır ve yüzünüzü temizler. Tonik kullanımı ise şu şekildedir. Elinize bir pamuk alın. Pamuğa biraz tonik sürün. Ardından tonik ile yüzünüzü silmeye başlayın. Pamuğa baktığınız takdirde kir göreceksiniz. Bu size tonikin yararlı olduğunun bir kanıtı olacaktır.

13

Yanıt Yok

Cevap Yazın