çizme

Bot ve Çizme Kullanımı

Kış döneminde gerek kadınlar gerekse de erkeklerin gündelik yaşamlarında kullandıkları kışlık ayakkabılar bot ve çizme olmuştur. Her ikisinin kullanımı da çok yaygındır. Kış aylarında tercih edilen ayakkabılar ayağın ıslanmasına engel olduğu gibi soğuk havanında etkili olmasının önüne geçer. Ülkemizde kışlık ayakkabı kullanımı 4 ayı kar olan bir ülke olarak çok yaygındır.

bot modelleri

bot modelleri

Bot ayakkabı diğer ayakkabılara göre yapı ve ağırlık bakımından farklıdır. Bot ayakkabılar soğuk havalar için üretilmiş özellikli ürünlerdir. Botların tabanı son derece sert ve kalın ürünlerden yapılmış ayakkabılardır. Kışlık ayakkabılar su ve soğuk geçirmeyecek şekilde yapılmıştır. Uzun ömre sahip bu ayakkabılar, insanların keyifle ve sağlıkla giyebileceği ürünlerdir.

Ayakkabı Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Bot ve çizme gibi ayakkabı alacağı dönemde yapacağı ayakkabı numarası tercihi son derece önemlidir. Nedeni bu mevsimde gerek ayak şekilleri gerek de diğer nedenler ayak numaranızın değişmesine neden olur.  İnsanlar kış aylarında kalın çoraplar giymeyi tercih ettiği için yaz ayakkabılarında olan ayakkabı numarası kış aylarında geçerli değildir. Bu nedenle kış ayakkabılarında bir numara büyük almak gerekir. Nedeni ayağın ayakkabı içerisinde nefes almasını sağlamak ve ayak şişkinliği durumunu göz ardı etmemektir.

çizme

çizme

İnsanların kış aylarında aldığı bot ve çizme ürünlerinde ki renk tercihi de oldukça farklıdır. Kış aylarında erkekler siyah ve kahverengi bot ve çizme modellerini tercih ederken, bayanlar vizon, taba, açık kahverengi gibi ürünleri sıklıkla tercih edilir.

7

Yanıt Yok

Cevap Yazın