vintage giyim

Vintage Giyim Hakkında Bazı Bilgiler

Son dönemlerde birçok kişi eskiye dönüş yapıp farklı bir giyim tarzı yakalamak istiyor. Bunun için de nostaljik bir giyim tarzına kavuşmak maksadı ile vintage giyimi tercih ediyorlar. Peki vintage tarz hakkında neler biliyoruz? Ne kadar bilgimiz var?

vintage giyim

vintage giyim

İşte bu yazıda siz değerli okuyucularımız için vintage tarz hakkında bazı bilgi ve tavsiyeler vermek istedik. Eğer sizde giyim tarzınıza nostaljik esintiler katmak isterseniz bu yazımızı kesinlikle okumanız gerek.

Vintage Giyim Nedir?

Neredeyse 20 yıl öncesinin modasını yansıtan bu tarzda her eski parça o yılları yansıtmayabilir. Kullanılan her bir parçanın geçmişin moda çizgilerini yansıtması şarttır. Yani unutmayın ki her eski kıyafet vintage olmayabilir. Son dönemlerde moda olan bu tarzı seçen kişiler amacı daha çok o dönemin izlerini yansıtmak ve hatırlatmaktır. Ve pek tabiki herkesten farklı bir şekilde görünmek. Eğer sizde bu tarza merak salanlardansanız sırf vintage tarz kıyafetlerin egemen olduğu giyim mağazalarını hemen araştırın.

giyim tarzı

giyim tarzı

Veyahut internette de bu tarz parçalar satan sitelerden yararlanabilirsiniz. Hatta eğer evlenecekseniz düğününüzde giyebileceğiniz nostaljik bir gelinlik ya da damatlık modellerini bile bu tarz mekanlardan bulabilirsiniz. Bu parçaları asla çamaşır makinesine atmayın. O zamanın özellikleri düşünülerek üretilen parçalar olduğu için deforme olabilir. Kullanım talimatlarına mutlaka uyun. Ayrıca parçanın gerçekten eski dönemi yansıttığından emin olarak satın alın.

8

Yanıt Yok

Cevap Yazın