sivilce

Sivilceleri Bazı Yiyecekler Önleyebilirsiniz

Biricik problemi olan sivilce kimsenin istemediği durumlardan bir tanesidir. Özellikle ergenlik döneminde yoğunlukla ortaya çıkan sivilce kişinin psikolojisini olumsuz yönde etkiler. Gerek yüz bölgesinde gerekse sırt ve boyun gibi kısımlarda oluşumunu sıklıkla gördüğümüz sivilceden bazı yiyecekleri yiyerek de kurtulabilirsiniz.

sivilce

sivilce

Yani illa sivilce üzerine bir bakım uygulamanız gerekmiyor. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için sivilceyi önleyen yiyecekler anlattık.

Sivilceyi Önleyen Besinler

Kırmızı meyvelerden kırmızı üzüm, kızılcık, çilek, mürdüm eriği, kiraz gibi besinlerin her biri cilde çok iyi geliyor. Çünkü bu meyvelerin içeriğinde antioksidan mevcut dolayısıyla bol bol kırmızı meyve tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca E ve C vitamininden zengin olan tropikal bir meyve avokado.

sivilce oluşumu

sivilce oluşumu

Avokado sivilceye karşı çok iyi gelir. İçeriğinde bulunan omega 3 yağı sayesinde ciltteki kötü etkenlerle mücadele eder. Yine ananas da tüketilmesi gereken bir başka meyvedir. İçindeki maddeler ciltteki kurumayı önlüyor ve bu sayede kırışıklıklar oluşumu engellenmiş oluyor. Yine domates ve domates suyu daha cildiniz için tüketmemiz gereken bir sebzedir. Eğer cildiniz kuruysa domatesin etkili bir gıda olduğunu söyleyebiliriz.

14

Yanıt Yok

Cevap Yazın