antibiyotik kullanımı

Yanlış Antibiyotik Kullanarak Vücudunuza Zarar Verirsiniz

Yakalanılan rahatsızlıkların giderilmesi için ilk çare olarak hep antibiyotik kullanımını gündeme getiririz. Bu bazen iyi, bazen de kötü sonuçlar olarak bize dönebilir. Her hastalığın tedavi sürecinde antibiyotiğe başvurmamak gerekiyor. Bu noktada uzmanların söylemlerine iyice kulak vermeliyiz. Söylenenlere dikkat etmeli ve hayatımıza tatbik etmeliyiz.

antibiyotik

antibiyotik

Antibiyotiğin gereğinden fazla kullanımı ya da, yanlış kullanımının vücut içerisinde yer alan iyi bakterilerin ölümüne neden olduğunu savunan uzmanlar, antibiyotiğin son çare olması gerektiğinin altını önemle çiziyorlar. Antibiyotiklerin gereğinden fazla kullanılması sonucunda oluşacak süper bakteriler, vücudun yapısını negatif düzeyde etkileyecek özelliklere sahiptir.

Antibiyotik Son Çare Olmalıdır

Virüsler antibiyotikten etkilenmez, kullanılan antibiyotikler vücut içerisinde yer alan iyi bakterilerin yok olmasına neden olarak, daha farklı hastalıkların oluşmasına neden olur. Uzmanların söylemleri hep bu yönde. Kişi kendisinin doktorudur. Bu hususlara özellikle dikkat etmek gerekiyor. Aksi halde bir rahatsızlıktan kurtulurken, bir diğeri ile baş başa kalma durumu söz konusu olabilir.

antibiyotik kullanımı

antibiyotik kullanımı

Özellikle grip rahatsızlıklarında ilk çare olarak antibiyotik kullanılır ancak bu durum kesinlikle çözüm değildir. Antibiyotiğin önemli zararlarından bir tanesi de, vücut içi dengeleri bozmasıdır. Aşırı antibiyotik kullanımı, vücut içerisinde mantarların oluşmasını sağlayacaktır. Bu mantarlar, kişinin normal yaşantısını bozacak özelliklere sahiptir. Tüketilen besinlerin vücuda ters etki yaratmasına neden olurlar. Baş ağrısı, migren, uykusuzluk, tansiyon bozuklukları, halsizlik ve buna bağlı diğer rahatsızlıkların temelinde de, aşırı antibiyotik kullanımı gelir.

7

Yanıt Yok

Cevap Yazın