toksin attırıcı içecek

Vücudu Toksinlerden Arındıran Detoks Yöntemi

Yaşlanmayı hızlandıran vücudumuza zararlı olan maddelerin vücuttan temizlenilip atılması işlemine detoks deniliyor. Sağlıklı kalabilmek adına yapılan bu periyodik detoks işlemleri, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayarak, vücudumuzun arınmasını sağlar ve daha enerji dolu hissetmemizi kolaylaştırır.

toksin attırıcı

toksin attırıcı

Detoks Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Yüksek tansiyon, gut, şeker hastalığı ya da kalp hastalığı olanlar, kan şekerinde düzensizlik yaşayanalar ve çocuklar detoks yapmamalıdır.

Tercih dahilinde 3 ile 7 gün detoks yapılabilir. Bu detoks çayları vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlarken bir yandan da metabolizmayı hızlandırarak yağ yakılmasını sağlar ve kilo verilmesine de yardımcı olur. Fakat uyarmakta fayda var ki uzun süre yapılmaması gerekir. Detoks daha etkili bir hale gelebilmesi için hayvansal ürünler tüketilmeden olabildiğince sulu sebze yemekleri ve çorbalarla beslenilmelidir.

toksin attırıcı içecek

toksin attırıcı içecek

Detoks yaparken, alkol, sigara, kahve, kırmızı et, süt ürünleri, işlenmiş gıdalar yani salam, sos, sucuk ya da hazır meyve suları, şeker ve hamur işlerinden uzak durulmalıdır. Detoks yaparken tüm sebze ve meyvelerin tazeleri, deniz ürünleri, baklagiller ve tuzsuz kuruyemişler tüketilmelidir.

Yeşil çay stresi azaltarak metabolizmayı hızlandırı özelliğe sahiptir. Mate çayı ise metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını arttırır. Kafein benzeri bir özelliği olduğu için de enerji verir fakat tansiyonu da yükseltmez. Yeşil elma tamamen lif kaynağıdır ve sindirim sisteminizi düzenler. Kolestrolü düşürür ce C vitamini açısında da oldukça zengin bir meyvedir.

7

Yanıt Yok

Cevap Yazın