Teraryum Çiçek Modasında Ön Planda

Teraryum Çiçek Modasında Ön Planda

İnsanların içinde kendine has minyatür bahçesini ya da küçük bir ormanını yaratan mini bir akvaryum şeklidir teraryum kavramı. Kişi evinin bir köşesinde, Kendine açmış olduğu www.ascicekevi.com sitesinin profili olarak veya iş yerindeki masasında sergilemek istediği teraryum, göze hitap eden güze bir çiçek görünümünü sergiliyor. Her mekanda güzel bir atmosfer yaratan teraryum, aynı zamanda kara bir ortamının akvaryumudur demek mümkün. Şeffaf kapların içerisinde capcanlı bir hayat görünümünü sağlayan bir minyatür yaşam alanını yansıtıyor.

Bazı araştırmalara ve ascicekevi.com gibi sitelerde de verilen bilgilere göre teraryum, bin sekiz yüz otuzlarda bir botanik tutkunu olan ve Londra’nın kirli havasından hiç hoşlanmayan Dr. Nathaniel Ward’un yarattığı bir akvaryumdur. Bilgilere göre, Dr. Nathaniel Ward Bir gün tesadüf bir şekilde içlerinde torak izi kalmış şişelerin içerisinde bitki türlerin daha kolay yaşadığı kanısına varmış ve o anda teraryum yaratmaya karar vermiştir.

Dr. Nathaniel Ward, Başlarda teraryuma benzer bir şeyler yapmış ve zamanla geliştirerek, teraryum denilen akvaryumun şuan ki şeklini vermiştir. Günümüzde çok yaygınlaşan teraryuma, gün geçtikçe de insanlar tarafından daha çok ilgi görmektedir

 Tararyum Yapımı

Adeta bir sanat eserine benzeyen ve çiçekleri içerisinde toplayan küçük bir bahçe şeklini yansıtan teraryum, çok kolay As Çiçek Evi sitesinde bulunan malzemeler ile insanlar tararyumu kolaylıkla yapabilirler.

Herkesin evinde veya www.ascicekevi.com sitesinde temin edilebilen, bulunan bir cam kap, biraz küçük çakıl taşları, bir ampul, diri kömür, biraz toprak, birkaç bitki ile insanlar, kendi evlerinde de terariumu yapabilirler. Oldukça kolay malzemelerden oluşan teraryum yapımı herkes tarafından rahatlıkla yapılabilir. Kişi kendi zevkine göre yarattığı terarium ile kendini daha yaratıcı da görebilir demek yanlış olmaz.

Teraryum Yapımı İnsana Mutluluk Veriyor

Torf denilen toprak yüzde yüz organik olan bir toprak çeşididir. Torf toprak ve yukarıda sayılan diğer malzemelerle yapılan teraryum ile insan, kendine güzel bir güzel bir atmosfer yaratabilir. Ve kişi, güzel bir yaşam biçimini yansıtan tararyumu her alanda rahatlıkla kullanabiliyor.

7

Yanıt Yok

Cevap Yazın