Erkek Güneş Gözlükleri

Erkek Güneş Gözlükleri

İnsanlar için bir yaşam kaynağı olan güneş bazı ayrıntılara dikkat edilmezse zarar verebilir. Sağlımızı tehlikeye atmamıza bile sebep olabilir. Uzun süreli doğrudan  güneş ışığına maruz kalmak güneş çarpmasına sebep olabilir ya da güneş yağı sürmeden güneşlenmek yanıklara yol açar. Fakat biraz ihmal edilen başka bir konu var ki gözlerimiz. Gözlerimiz en hassas organlarımızdandır ve gözlerimizin de güneşe karşı korunması gerekir.

Güneş Gözlüğü Faydaları Nelerdir?

Güneş gözlüğü, kısaca şöyle tarif edilir. Güneşin güçlü ışığının göze ulaşmasını engelleyen renkli veya koyu lenslerden meydana gelen çeşitli biçimlerde görme cihazlarıdır. Güneş gözlüğü sadece bir aksesuar değildir. Günümüzde kadın, erkek güneş gözlükleri  ve çocuk güneş gözlükleri olmak üzere farklı ihtiyaçlara uygun modellerde güneş gözlükleri üretilmektedir.

Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güneş gözlüğü satın alırken en önce şunu bilmek gerekir; doğrudan göz sağlını ilgilendiren bir üründür güneş gözlüğü bu nedenle asla kalitesiz ve yetkisiz üreticilerin ürünlerine rağbet edilmemelidir. Sağlıklı, standartlara uygun ve bilinen markalara yönelmek göz sağlığı açısından son derece önemlidir.

Piyasada çok sayıda marka ve model erkek güneş gözlükleri bulunmaktadır. Tüketici açısından da kendisine uygun modeli seçmek oldukça zor olabilmektedir.

Kaliteli ve standartlara uygun gözlük seçimi yapıldıktan sonra bu kez kişilerin ihtiyaçları ve kullanım alanları, kullanım sıklıkları ve hatta meslekleri gözlük seçiminde dikkate alınması gereken kriterlerdir.
Tabii bu konuda profesyonel yardım almak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Kendi temel ihtiyaç ve tercihlerinizi saptadıktan sonra doğru satıcıya müracaatınız halinde size profesyonelce ve ayrıntılı bilgilendirme yapılacaktır.

Güneş Gözlüğü Seçerken Cam  Renginin Önemi Var mıdır?

Güneş gözlüğü satın alacak kişinin sorularına gerekli  cevabı doğru güneş gözlüğü satan mağaza yetkilileri vermektedirler. Sizin ihtiyaçlarınızı saptadıktan sonra hangi renk gözlük camı tercih edilmelidir sorusunun cevabı aranır. Şöyle ki; erkek güneş gözlükleri  cam renkleri  farklı şekillerde üretilmektedirler. Bu nedenle de profesyonel satış danışmanları size sadece modelini beğendiğiniz güneş gözlüğünü değil göz sağlığınız için gerekli özelliklere sahip doğru güneş gözlüğünü seçmenizde yardımcı olmaktadırlar.

Güneş gözlüğünün en önemli fonksiyonu, camlarının zararlı ultraviyole ışınları bloke edebilmesi ve bunun derecesidir. Cam rengi seçerken gözlüğü çoğunlukla hangi alanlarda kullanacağınız size sorulacaktır. Çünkü bazı gözlükler yoğun güneş altında kullanmaya uygun renge sahip olsa bile hafif güneş ışığının bulunduğu ortamlarda aşırı karanlık bir görüntü sağlayacağı için kullanışsız olabilir ve sizin ihtiyacınızı böyle bir gözlük rengi karşılamayabilir.

Güneş Gözlüğü Camları Hangi Renklere Sahiptir?

Güneş gözlüğü satın almak için gittiğiniz mağazada yukarıda anlattığımız sorularınız ve ihtiyaçlarınız cevaplandıktan sonra bu kez de gözlük camının seçimine geçilecektir.
Üretilen gözlüklerin cam renkleri şu başlıklar altında toplanabilir:
Kahverengi, yeşil, gri: Bu renklerdeki camlara sahip olan güneş gözlüklerinin orta-üstü parlaklık koşullarındaki parıltıların önüne geçmesi ve göz yorgunluğunu azaltması beklenir.
Altın, sarı, açık kahverengi: Bu renklerdeki gözlük camları parlaklık anlamında daha az koruma sağlasalar da orta düşük koşullarında üstün performans gösterirler.
Kırmızı, pembe: Pembe ve kırmızı güneş gözlüğü mercekleri, ortamın daha parlak görünmesini sağlar. Düşük ışık görünürlüğü ve kontrastı artırma anlamında iyi bir performans ortaya koyar.
Aynalı Camlar: Aynalı camlara sahip güneş gözlükleri, son yıllarda revaçta olup aynalı camlara sahip gözlüklerin araba kullanımı esnasında tercih edilmemesinde fayda vardır.

Güneş Gözlüğü Tercih Ederken Yüz Şeklinin Önemi Var mıdır?

Güneş Gözlüğü satın alırken  dikkat etmeniz gereken yüzünüzün şekline göre bir gözlük seçmek olmalıdır. İnsanların yüz şekilleri başlıca kare yüz, oval yüz, uzun yüz, yuvarlak yüz, elmas şekilli yüz, kalp yüz ve üçgen yüz olarak sınıflandırılmaktadır. Bu nedenle yüzünüze uygun ve size yakışan güneş gözlüğü modelini seçmek çok da kolay bir iş değildir. Bu konuda size en doğru yardımı mağazadaki profesyonel satıcı yapacaktır.

Erkek güneş gözlüğü almak için https://www.asaloptik.com.tr/erkek-gunes-gozlugu sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

20

Yanıt Yok

Cevap Yazın