oturma odası dekoru

Oturma Odasında Tercih Edebilecek Aksesuarlar

Oturma odaları günlük yaşantınızın geçtiği alanlar olup özellikle iş sonrası rahatlamayı tercih ettiğiniz ve aileniz ile zaman geçirdiğiniz özel yerlerdir. Bu sebep ile bu alanda yer alan aksesuar seçimlerine dikkat ederek daha dekorasyon ile daha uyumlu bir alan yaratabilirsiniz. Temelde yer alan zemin, duvar rengi ve mobilyaya karar verdikten sonra sıra aksesuar seçimine geliyor. Bu konuda profesyonel destek alabileceğiniz gibi aynı zamanda oturma odanızın stiline göre seçimlere de yer vererek farklı bir hava yaratabilirsiniz.

oturma odası

oturma odası

Stile Göre Seçim

  • Klasik tarza sahip olan oturuma odaları genel olarak uyumun esas olduğu alanlar olduğu için seçim yaparken genel ile en uyumlu olan renk ve model seçimine yer vermeniz gerekir.
  • Sade ve odlukça davetkâr bir ortam yaratan rustik tarzında kullanılacak olan aksesuarlar ise genel olarak ahşabın ve tuğla renginin haklim olduğu hem içerik hem de tonlardır.
oturma odası dekoru

oturma odası dekoru

  • Klasik ve minimalist tarzın arasında yer alan modern stil dekorasyon örneklerinde aksesuarlar seçilirken gelen olarak daha sıcak renk ve ürünlere yer verilerek soğu etkiyi azaltmak daha güzel bir etkinin yaratılmasına destek olacaktır.
  • Sade renk ve düz çizgilerin hâkim olduğu minimalist tarza sahip olan oturma odanıza aksesuar seçimi yaparken sadelik önemli olup ne kadar az o kadar iyi olarak anlamlandırılır. Birkaç parça aksesuar yerine tek seçim yapmak bu stil ile uyum yakalar.
12

Yanıt Yok

Cevap Yazın