bahçe dekoru

Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yaşadığımız şehirlerin giderek betonlaştığı, çevremizde renksiz binaların bulunduğu günümüzde, çoğu insanın isteği bahçeli bir evde yaşamak. Bahçe, yeşil ve doğa insanlar üzerinde oldukça olumlu etkilere yol açıyor. Şehir ortamından uzaklaşarak huzurlu bir alan sağlıyor. Doğanın ve sunduğu huzurun insanlar üzerinde olumlu etkileri herkes tarafından bilinir.

bahçe dekoru

bahçe dekoru

Ağaçların altında oturmak, çimenlerin üzerinde uzanmak çoğu kişinin isteğidir. İnsanlar şehir ortamındaki seslerden, betonlaşmadan uzaklaşmak için kendisine kaçacak yer olarak bahçeli bir evi veya doğa ortamlarını tercih ediyor.

Bahçe Tasarımında Neler Yapılabilir?

Bahçelerini huzur verici bir şekilde değerlendirmek isteyenlerin, bahçe tasarımındaki ilk adımlarından biri peyzajdır. Peyzaj tasarımı, bulunduğunuz iklime veya bölgeye uygun yapılmalı. Bu sayede bahçelerinizde bulunan bitkiler çok daha uzun ömürlü ve bakımlarını sağlamak da oldukça kolay olacaktır. Bahçenizi tasarlarken ikinci aşama ise; bahçede kullandığınız bahçe mobilyaları ve bahçe aksesuarlarınızda yaptığınız seçimlerdir. Bu aşamada bahçenizi nasıl kullanmak istediğiniz önemli bir noktadır.

bahçe dekoru

bahçe dekoru

Bahçenizde hem yaz hem kış vakit geçirmek de isteyebilirsiniz. Hem de görsel olarak daha fazla etkili olmasını isteyebilirsiniz. Bu konuda karar vererek alışverişinizi o doğrultuda yapmalısınız. Aksi takdirde yanlış dizayn edilmiş bir bahçe, harcadığınız onca zamanın ve emeğin boşa çıkması demektir. Bahçe dekorasyonu yapmakla biten bir eylem değildir. Bahçe, sürekli bakım ister. Zevkiniz doğrultusunda tasarladığınız bahçe, size huzur verecektir.

12

Yanıt Yok

Cevap Yazın