öksürmek

Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Kışın soğuk günlerinde birçok kişi genç yaşlı ya da çocuk soğuk algınlığına, gribe ya da bunun gibi çeşitli hastalıklara yakalanabiliyor. Özellikle küçük çocuklarda sıklıkla görünen öksürük sorunu uzun bir süre ihmal edilirse kalabiliyor. Peki bu öksürükten kurtulmak için neler yapılabilir? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için öksürüğe karşı alabileceğiniz doğal önlemlerden bahsetmek istedik.

öksürmek

öksürmek

Öksürüğe Birebir Bitki Çayları

Öksürüğe iyi gelen ilk bitki çayı zencefil çayıdır. Grip, nezle gibi hastalıklar sonrasında yaşanan öksürüklere zencefil çayı tercih etmelisiniz. Çok az bir zencefili rendeleyip sıcak suya atın. 10 dakika demlenmesini bekleyin ve bu çayı yemekten sonra 3 bardak kadar içebilirsiniz. Eğer isterseniz içine tarçın da ilave edebilirsiniz.

öksürük

öksürük

Bir diğer önerimiz ise adaçayı olacak. Adaçayı vücutta bulunan toksinlerin daha hızlı atılmasına yardımcı olur. Boğaz ağrısını azaltır. Ayrıca iltihaplanmaları da geçirici özelliği bulunur. Son olarak öksürük için birebir olan baldan söz etmeliyiz. Tatlı olduğu için içişi de kolay olabilir. Öksürüğe karşı içeceğiniz çaylarda şeker yerine bal kullanabilirsiniz. Boğazdaki tahrişi bal sayesinde yumuşatırsınız.

11

Yanıt Yok

Cevap Yazın