karayolu taşımacı

Karayolu Yük Taşımacılığının Avantajları

Her ne kadar taşımacılık sektöründe havayolu taşımacılığı hızlı ve güvenli gönderiler için bir seçenek olsa da; daha ekonomik ve kısa mesafelerde daha az prosedür gerektiren karayolu yük taşımacılığına da yoğun bir talep söz konusudur. Karayolu taşımacılığı hizmeti veren lojistik firmaları, geniş ulaşım ağı ve hemen her boyuttaki yüklerin transferi konusunda firmalara büyük bir katkı sağlamaktadır.

karayolu taşımacı

Karayolu Taşımacılığı ile Ekonomik Lojistik Çözümleri

Şirketler, taşımacılık sistemi seçimini yaparken büyük ölçüde özel lojistik ve dağıtım ihtiyaçlarını göz önünde bulundurur. Bu bağlamda karayolu taşımacılığını tercih eden firmaları bekleyen avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

Düşük Maliyetli

Karayolu taşımacılığı, mevcut en ekonomik taşımacılık aracıdır. Bunun ana nedeni, bir kamyon veya tırın bir gemi veya bir uçak kadar pahalı olmaması ve limanlar, istasyonlar veya havaalanları gibi büyük ve özel altyapı gerektirmemesidir.

Hızlı

Havayolu taşımacılığı ile kıyaslandığında uzun mesafeler için karayolu taşımacılığı dezavantajlı gibi görünse de; sevkiyatın hazırlanması ve hizmetin başlaması çok daha hızlıdır. 2.500 km’ye kadar olan kısa ve orta mesafeler için en verimli seçenek olarak nitelendirilebilir.

Programların ve Hacimlerin Esnekliği

Uçaklar, trenler veya gemiler, önceden belirlenmiş katı bir programa ve önceden belirlenmiş rotalara sahiptir. Karayolu taşımacılığı ise grupaj taşıma gibi seçeneklerle teslimat sürelerine uyum sağlamak ve paketlerin teslimat sürelerine ve miktarlarına uyum sağlamak için daha fazla esneklik sunmaktadır. 

Tehlikeli veya özel malların taşınmasını yasaklayan hava taşımacılığının aksine, karayolu taşımacılığının herhangi bir sınırlaması yoktur. Kamyonla yanıcı veya zehirli ürünler, soğuk ürünler, ağır makineler, küçük paketler vb. rahatlıkla taşınabilmektedir.

Maksimum İzlenebilirlik

GPS ve yeni filo yönetimi yazılımı, her zaman malları bulmayı ve takip etmeyi kolaylaştırır. Gerçek zamanlı bilgilere ek olarak, bu, yolların kapanması veya fırtınaların gelişi gibi sorunları önceden tahmin etmeyi mümkün kılar.

Kapıdan Kapıya Servis

Römork, malları sevkiyatı gerçekleştiren şirketin aynı rıhtımında yükler ve varış deposunda maksimum garantilerle boşaltır. Kapıdan kapıya servis, bozulabilir malların taşınması için ideal olan, başka araçlar gerektirmeyen doğrudan bir hizmettir.

Kolay Evrak

Deniz veya hava taşımacılığı ile karşılaştırıldığında, karayolu taşımacılığında yer alan evrak işleri çok daha basittir. Gümrükte veya malların teslimatında harcanan süre çok daha kısadır, bu da ticari tedarik zincirini kolaylaştırır.

Karayolu taşımacılığında sektörün öncü firmalarından olan Oden Lojistik’in hizmetlerine erişmek için https://www.odenlojistik.com/karayolu-tasimaciligi linke tıklayabilirsiniz. 

11

Yanıt Yok

Cevap Yazın