Paslanmaz Şerit Sac

Paslanmaz Şerit Sac

Paslanmaz ruloların birçok çeşidi vardır. Bunlar paslanmaz dar rulo ve paslanmaz şerit rulolarıdır. Bunlar farklı yüzeylerde kalınlık ve genişlikte rulo halinde üretilirler. Paslanmaz rulo üretimi yapılırken erime döküm, şekil verme, tavlama, kabuksuzlaştırma, kesme, paketleme aşamaları ile tasarlanır. Rulolar, kullanımlarında yassı mamuller olarak iş alanında tercih edilirler.

Paslanmaz Şerit Sac

Paslanmaz çelik ruloları yapmanın birçok aşaması bulunur. Paslanmaz çelik rulolarda öncelikle hammaddeler yüksek sıcaklıklarda  fırında eritilme işleminden geçer. Paslanmaz şerit sacbu işlemde kullanılan hammaddeler demir cevheri, nikel ve krom ağırlıklı maddelerdir. İşlemlerden geçerek paslanmaz çelikler katı hale dönüşürler. Sonrasında katı formların içerisine dökülme işleminden geçerler.

Paslanmaz Şerit Sac Özellikleri Nelerdir?

Katı formlar paslanmaz çelik yarı mamul haline dönüşürler. Sonrasında mamul paslanmaz çelikler ısıtılır. Böylelikle hacmi büyük silindirlerden geçer. Paslanmaz ruloların tavlama işlemi özellikle malzemenin iç gerilimlerini azaltma amacındadır. Bu rulolar işlemede ısıtılıp tekrar soğuturlar. Tavlama sayesinde daha yumuşak bir şekil alırlar. Tavlama işlemlerinde metal yüzeyleri tortulanır.

Kabuksuzlaştırma işlemi paslanmaz rulolar çeşitli boylarda kesilirler. Paslanmaz şerit sac  rulolar içeriğinde krom bulundurur. Krom paslanmaz ruloların özelliklerini ve işçiliğini gösterir.  Paslanmaz rulolar birbiri üzerine sarılmış olan  saç mamullerdir. Paslanmaz çelik rulolar en son aşamaları paslanmaz ürüne dönüşürler.

Paslanmaz Şerit Sac Kullanım Alanları Ve Teknik Özellikler Nelerdir?

Paslanmaz rulo kullanım alanları şu şekildedir. Paslanmaz şerit sac  aynı zamanda otomotiv sektöründe tercih edilirler. Beyaz eşya imalatı ve İşlemlerinde kullanılır. Bulaşık makinesi imalatında, fırınlarda, set üstü ocaklarda, düdüklü tencere gibi mutfak aletlerinde kullanılır. Endüstriyel yaylar olarak tercih edilir. Metal el aletleri imalatında yer alır. Asansör bağlantı parçaları için tercih edilir. Tekstil makine imalatında kullanılır. Matbaa ve makinelerinde yaygın olarak kullanılır.

Elektrik ve elektronik makine ve takım imalatında tercih edilir. Paslanmaz rulo çeşit ve ebatları şu şekildedir; paslanmaz çelik ruloların bazı kalite düzeyleri vardır. Bunlar genellikle  303 / 304 / 304L  şeklindedir. Ayrıca kalınlıkları ve  farklı ölçülerde tercih edilir üretilirler. Ruloların yüzeyleri  hairline, Duplo şeklindedir. Paslanmaz rulolar özellikle gıda sektöründe ve otomotiv sektörü için üretilir. Gıda sektöründe paslanmaz saç ürünleriyle destek alınır. Paslanmaz rulolar asansörlerde  paslanmaz saç kaplama olarak kullanılır. Hızlı ve güvenilir teslimat için https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-rulo sitesini tercih edebilirsiniz.

20

Yanıt Yok

Cevap Yazın