ıhlamur çayı

Ihlamurun Bilmediğiniz Bazı Faydaları

Ihlamur yıllardır her birimizin sıklıkla tükettiği bitkilerden bir tanesidir. Faydaları saymakla bitmeyen bu bitkinin genelde çayı tüketilir. Yaz aylarından toplanan ıhlamur şifalı yönü ile halk arasında oldukça popülerdir.

ıhlamur

ıhlamur

Gerek faranjit, gerek bronşit, gerekse soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara iyi gelen bu bitki cildi güzelleştirir, hazmı kolaylaştırır ve kişiyi sakinleştirir. Bu yazıda siz okuyuculara ıhlamur hakkında bazı temel bilgiler vereceğiz.

Ihlamur Mucizesi

Kişiyi rahatlatan ve sakinleştiren bir etkisi olduğu için sizlere stres anlarınızda ıhlamur çayı tüketmenizi tavsiye edebiliriz. Ayrıca kaygıdan uzaklaşmanızı sağlar. Bir başka faydası da bağırsak kurdunu düşürmesidir. Kişinin bu konudaki ağrılarını azaltır. Eğer uykusuzluk çekiyorsanız yatmadan evvel bir bardak ıhlamur çayı için. Hem stresi alır hem de sizi rahatlatıp gevşetir. Bu da rahatça uykuya dalmanıza yardımcı olur.

ıhlamur çayı

ıhlamur çayı

Grip ve nezle gibi rahatsızlık dönemlerinde kişi bolca bu çaydan tüketmeli. İçinde C vitamini çok yüksek olduğu için kısa zamanda iyileşmenizi sağlar. Son olarak böbrekleri rahatlatan bu çay idrar söktürücü özelliğe sahiptir.

7

Yanıt Yok

Cevap Yazın