güneş ışığı

Güneş Işığının Faydaları

“Güneş ışığının faydası da mı varmış?” diyenler olabilir. Çünkü her daim “Güneşe çıkma.” dediler bize. “Güneşte yanma, cildin mahvolur.” dediler. “Hava çok güneşli, sonra çık dışarıya.” dediler. “Güneşin faydası da var çocuğum, önlemlerini almak şartıyla çık da bir güneş görsün vücudun” diyen olmadı.

Evet, bize söyleyen olmadı ama biz şimdi size söylüyoruz. Güneşin faydası da var baylar bayanlar. Önlemlerinizi de alın da hadi bir güneş görsün eliniz yüzünüz 🙂

güneş

güneş

Güneş Işığının Ne Faydası Var?

  • Güneşin vücut için en önemli faydası; D vitamini açısındandır. Ne yersek yiyelim, yediklerimizin D vitaminine çevrilebilmesi için vücudumuzun güneş ışığını alması gerekir. D vitamini de vücut için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle de kemikler için…
  • Belki de şaşıracaksınız ama; güneş ışınlarını alan ciltteki sivilce ve akne problemlerinin zamanla azalacağı söylenilmektedir.
  • Güneş ışınları, ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlar. Ve cilt rahatsızlıklarının da iyileşmesine yardımcı olur.
  • Güneş ışınları sayesinde vücutta üretilen bazı hormonlar, depresyonun azalmasını sağlayacaktır.
güneş ışığı

güneş ışığı

  • Güneşin dolaylı bir faydası da şudur: Güneşlenirken gelen sıcaklık hissi nedeniyle terleme durumu söz konusu olacağı için, ter yoluyla vücuttan toksin atımı meydana gelecektir.

Evet, güneş ışınlarının cilde faydası var ama bu ışınlara direkt olarak maruz kalmamak lazım. Ve güneşlenmeden önce de koruyucu kremlerle vs. yanıklara karşı önlem almak lazım. Aksi halde faydadan ziyade zarar göreceğinizi unutmayın.

11

Yanıt Yok

Cevap Yazın