diyet

Hücre Yenilenmesini Sağlayan Mucize Besin

Genellikle dağ ya da çalı meyvesi olarak bilinen böğürtlen gün geçtikçe değeri anlaşılan meyveler arasında yer almaya başladı. Birçok sağlık sorunu için faydalı olan böğürtlen meyvesi aynı zamanda kan basıncının da dengelenmesine destek olarak yaşanabilecek olan tansiyon dengesizliklerinin de önlenmesini sağlıyor.

diyet

Böğürtlen aynı zamanda vücutta bulunan hücre yenilenmesine destek olarak asittin de vücutta dengede olmasına destek oluyor. Bunların yanı sıra birçok faydası bulunan böğürtlen toksin atımında da etkilidir.

Böğürtlen tüketimini mevsimi içinde sıklıkla yer vermenin yanı sıra dondurucuya konularak kış aylarında da yoğurt ile tüketilebilir. Meyvenin ayrıca reçeli de yapılabiliyor.

Adet Kanamalarında Etkisi

Böğürtleni düzenli olarak tüketerek aşırı adet kanamanızın önüne geçmenin yanı sıra adet düzensizliklerinizi de kontrol altına alabilirsiniz. Aşırı adet kanaması ya da akıntı sorununun önüne geçilmesine yardımcı olan meyve adet döngüsünün devamlılığını zamanlamasında sıkıntı yaşamadan tekrarlamasına da destek oluyor.

Toksin Atılmasına Yardımcı

İdrar söktürücü özelliği bulunan meyvenin tüketilmesi ile zararlı toksinlerden arınmak mümkün olabiliyor. Bu durumda ise mutlaka su tüketimine yer açmanız önerilir. Güçlü bir idrar söktürücü olan bu meyve tüketiminde günde en az iki buçuk litre su tüketmeniz tavsiye edilir. Vücutta buluna zararlı toksinlerin giderilmesini sağlayarak bedensel temizliğe yer veren meyvenin her meyve ve sebzede olduğu gibi aşırı derece de tüketimi zararlı olabilir.

8

Yanıt Yok

Cevap Yazın