duş almak

Duş Alırken Yapılan Bazı Yanlışlar

Gerek rahatlamak için gerek temizlenmek için belli aralıklarla duş alıyoruz. Kimisi isterse her gün kimisi iki güne bir. Bu süre değişebiliyor. Duş alırken herkes kendince bazı alışkanlıklar ediniyor ve çok kişinin yapmış olduğu hatalar mevcut. Peki duş alırken yapılan en bilinen yanlışlar nelerdir? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için duş alırken yapılan bazı hatalara değindik. Okuyup öğrenin ve siz de bu hataları yapıyorsanız hatanızdan dönün.

duş

duş

Duşa Alırken Dikkat

Bu yazımızda duş suresinin ne kadar olması gerektiğinden, yıkandığınız su sıcaklığının ne derecede olması gerektiğine ve işler şampuan kullanımına kadar belli başlı önemli detayları anlattık. Her şeyden önce ortalama olarak 8 dakikalık bir duş suresi gereklidir.

duş almak

duş almak

Bundan fazlası zarardır, unutmayın. Banyo süresini çok fazla uzun tutmayın. He m cildiniz kurur hem de su israfı yapmış olursunuz. Saçlarımızın yıkama işlemini ilk başta yapmaya başlayın. Yani ilk işiniz saçlarınızı şampuanlamak olmalı. En çok yapılan yanlışlardan bir tanesi aşırı sıcak ya da aşırı soğukta yıkanmaktır. Bir çok uzmanında tavsiye ettiği gibi siz de ılık suda duş almalısınız.

 

7

Yanıt Yok

Cevap Yazın