meyve sebze

Fazla Kilolardan Doğal Yolla Kurtulabilirsiniz 

Günümüzde fazla kilo sorunu kadın erkek demeden hemen herkesin yaşadığı ciddi sorunlardan bir tanesi. Öyle ki pek çok kişi ne kadar dikkat ederse etsin fark etmez asla istediği kiloya ulaşamıyor ve yaptığı diyetlerden sonra yine başarısız sonuçlar ile karşılaşıyorlar. Böylesi durumların önüne geçilmesi ise aslında son derece kolay.

fazla kilolar

fazla kilolar

İşlenmiş Gıdalardan Uzak Durmak

Satışa sunulan işlenmiş gıdaların içerisinde yer alan katı yağlar ve şekerler yüksek kalorilidir. Üstelik bu tarz gıdalar insanların çok daha fazla yenmesi adına üretilmiştir. Dolayısıyla bu tarz gıdalardan uzak durulmalıdır.

Tükettiğiniz Şeker Miktarını Sınırlayın

Şeker pek çok kişinin oldukça sık tükettiği şeylerden bir tanesi. Şeker yalnızca çay ya da kahve gibi içecekler içerisinde tüketilmiyor. Bununla beraber işlenmiş gıdalar da yine şeker içeriklidir. Bunların azaltılması ise kilo verimi açısından önemli.

meyve sebze

meyve sebze

Meyve ve Sebze Tüketin

Meyve ve sebzeler sağlıklı ve kilo kaybetmeye yardımcı olan gıdalardandır. Lif, besin maddesi ve su fazlalığının yanı sıra oldukça düşük enerji yoğunluğuna sahip ola bu gıdalar sayesinde çok yüksek oranda kalori tüketilmeden büyük porsiyonlarda yemekler yenilebilir.

Proteinli ve Düşük Karbonhidratlı Diyet Tercih Edin

Yapılmakta olan araştırmalar sonrasında da görülebileceği üzere düşük karbonhidrata sahip olan diyetlerde oldukça etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Karbonhidratın mümkün olduğu kadar sınırlanması ve çok daha fazla protein yenmesi sonrasında iştah azalacak ve çok daha az miktarlarda kalori alınacaktır.

8

Yanıt Yok

Cevap Yazın