yüzüklerin efendisi

Dünyanın En Çok Satan Kitapları

Kitaplar hepimizin hayatında olması gereken sanat yapıtları. Okumanın insan yaşamını ne kadar olumlu anlamda etkilediği de düşünülürse, her yaşta kadın, erkek fark etmeksizin kitap okumamızın önemi biraz daha ortaya çıkıyor.

Peki, hangi kitaplar çok fazla okunuyor, merak ettiniz mi? Biz ettik, işte o kitaplar:

kürk mantolu madonna

kürk mantolu madonna

  • Kürk Mantolu Madonna

Bu kitap artık dünya çapında da çok satılan listesine girmiş durumda ama Ülkemiz ölçeğinde bakıldığında en çok satılan kitapların başında geliyor. O Sabahattin Ali’nin artık klasikleşmiş, efsaneleşmiş bir özel yapıtı.

  • Küçük Prens

Hala okumayan var mıdır? Düşünmeden edemeden insan. Hem çocuklar için, hem büyükler için, her dem her evde başucunda olması gereken bir başyapıt. Her daim insan kalabilmemiz için, belki de bu yüzden çok satanlar listesinin en başlarında yer alıyor.

  • Yüzüklerin Efendisi

Filmi de yapılan bir üçleme. J. R. R. Tolkien isimli yazarın bu eseri her ne kadar bir macera kitabı gibi görünse de alt yapısında sağlam bir felsefi yönü olan bir eser. Asla modası geçmeyecek ve her yaşta okunabilecek bir eser.

yüzüklerin efendisi

yüzüklerin efendisi

  • İki Şehrin Hikâyesi

Yayınlandığı 1854 yılından beri Charles Dickens’in bu kitabı dünyanın en çok satan kitapları arasında ilk sıralarda geliyor. O artık bir efsane kitap.

  • Simyacı

Çok söze gerek yok. Paulo Coelho bu eserinde bir şahaser yaratmış ve insan olmaya dair derin göndermeler yapmış, çok satması belki de bundan.

6

Yanıt Yok

Cevap Yazın