antre dekorasyonu

Dekorasyon Hataları ile Evinizi Ucuz Göstermeyin

Dekorasyon uygulamaları kişinin beğenisini ve zevkini ifade ederken aynı zamanda onun hakkında ziyaretçilerine de bilgi verir. Kitap okumaktan hoşlanan kişinin evinde yer alan kitaplık ve okuma köşesi gibi detayların yanı sıra çiçeklere yer açılması, kullanılan renk tercihleri ve buna benzer birçok detay aslında kimliğiniz ve beğenilerinizi ele verir.

antre dekorasyonu

Dekorasyon uygulamalarında yapıla bazı hatalar ise uygulamanın son derece ucuz ve bayağı görünmesine sebep olabilir. Gerçekten çok uygun fiyatlar ile muhteşem bir dekorasyon yaratabilir ve bu dekorasyonunuz oldukça dikkat çekici ve iddialı görünebilirken pahalı olan bazı seçimler ise dekor içinde sıkıntı yaratabiliyor. Bu neden ise seçimlerinizde bazı detaylara dikkat etmeniz önemlidir.

Aşırı Renk Kullanımından Kaçının

Dekorasyon uygulamalarında kullanılan renkler ortama sıcaklık katar. Fakat en fazla üç renk seçimine yer açılması önerilir. Bu renk seçimlerinde ise uyumlu bir bütünlüğe yer verilmesi önemlidir. Sarı ve beyaz renk ikilisine eklenen yeşil hoş bir bütünlük için ideal olurken ekstra eklenecek olan turuncu, krem, siyah, kahve ve benzeri tonlar ise ortamın karmaşık görünmesine neden olur.

Az Eşyaya Yer Verin

Dekorasyon uygulamasında çok fazla eşyaya yer açmanız ortamda sıkıntılı bir havanın yaşanmasına sebep olur. Bu ortamdan uzaklaşarak pozitif enerjinin daha yoğun olduğu bir alan seçmek için ise eşyalarınızın azaltmanız ve gereksiz olanları kaldırmanız önerilir.

13

Yanıt Yok

Cevap Yazın