Blockchain Başka Hangi Uygulamalar için Kullanılabilir?

Blockchain Başka Hangi Uygulamalar için Kullanılabilir?

Blockchain teknolojisi inanılmaz derecede güçlü bir yeniliktir. Birçok kişi bunu sadece kripto para birimi için bir araç olarak görüyor, ancak bu para birimlerinin arkasında çok çeşitli faydalı uygulamalara sahip bir platform var.

Bazı insanlar, internetin geleceğine, blok zincirini mümkün kılan ve hatta belki de tamamen yerini alan teknolojinin hakim olacağına inanıyor. Blok zinciri, tek bir sunucuya bağlı olmadığı için veri depolamanın ve göndermenin çok daha güvenli bir yoludur. Blok zinciri milyonlarca bilgisayarda bulunur, bu nedenle manipüle edilmesi çok zordur.

Bu yazıda, anında USDT veya başka bir kripto para birimi satın almanın yanı sıra blok zincirinin kullanılabileceği birkaç yolu inceleyeceğiz.

Tedarik zinciri

Ürünlerin varış yerlerine zamanında ve verimli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için malları takip etmek çok önemlidir. Gerçek zamanlı ve tam bir doğrulukla gerçekleşmesi gerekir. Bu, özellikle aşılar, yiyecekler ve diğer bozulabilir maddeler gibi ürünlerin taşınması konusunda önemlidir

Blok zinciri, Nesnelerin İnterneti’ni buluttan çok daha iyi kullandığı için tedarik zinciri lojistiği ile ilgili birçok sorunu çözmek için ideal bir yoldur.

Blockchain’in tedarik zinciri yönetimine yardımcı olmasının en görünür yollarından biri iletişimdir. Üreticiden nakliyeciye kadar süreçteki herkes aynı blok zincirinde olduğundan, yolun her adımında tüm bilgiler mevcuttur. Her şey açıkça herkesin görebileceği şekilde mevcut olduğunda, iletişimde sorun olması mümkün değildir.

Sağlık Hizmetleri

Sağlıkta boşa giden en büyük harcamalardan biri de sağlık yönetimidir. Çok az belge paylaşımı olduğundan, bir hastanın birçok tekrarlayan formu imzalaması gerekir.

Blok zinciri ile eczaneden işlerinizi yaptığınız kliniğe aynı bilgilere kolayca erişebilirsiniz. Bu büyük bir zaman tasarrufu sağlar ve herhangi bir kaynak israfı yapmaz.

Bir de bilgiyi paylaşmanın kolay bir yolu olmadığı için hataların olduğu bir durum var. Birinin doktorunun bulunduğu yerden farklı bir ağda acil tıbbi bakıma girdiği bir durumu hayal edin. Bu kişinin başka sağlık sorunları varsa, söz konusu hastane bunu bilmeyebilir ve bunun ciddi sonuçları olabilir. Veritabanı tüm taraflarca kolayca erişilebilir durumdaysa, bu kritik bilgiler saniyeler içinde paylaşılabilir.

6

Yanıt Yok

Cevap Yazın