ayak bakımı

Ayak Yorgunluğuna Ne İyi Gelir

Günlük hayatınızda, yoğun iş temponuzda gün boyu sizi taşıyan ve hareket atmanızı sağlayan ayaklarımız gün sonunda her zaman yorulmakta ve ya ağrımaktadır. Eğer bir tüm gün ayakta çalışmanız gereken bir işiniz var ise bu durum daha da zor olacaktır. Eğer ki bedeninizin tüm yükünü taşıyan ayaklarınıza gerekli bakımı göstermez iseniz bu durum sizin için zor olabilir.

ayak yorgunluğu

ayak yorgunluğu

Uzun süre bakım görmeyen ayaklarda bir süre sonra sağlık problemleri bile gözükmeye başlayabilir. Bu bakım işlemleri için güzellik salonlarına ya da sağlık merkezlerine gitmeye gerek yok. Evde yapacağınız birkaç uygulama ile birlikte evde ayaklarınıza gerekli bakımı sağlayabilir ve dinlendirebilirsiniz. Yorgun ayaklarınız için yapabileceğiniz bir çok bakım mevcuttur.

Ayak Bakımı İçin Doğal Yöntemler

Banyo sırasında sıcak su ile birlikte yapacağınız 5-10 dakikalık masaj ayaklarınızı rahatlatmak için yardımcı olacaktır. Daha sonrasında size ponza taşı ile hem ölü deriyi temizleyebilir hem de ayaklarınızda ki kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Banyo sonunda ise nemlendirici krem ile ovabilirsiniz.

ayak bakımı

ayak bakımı

Lavanta yağının gevşetici bir özelliği vardır. Biberiye yağı da kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Tuz ise peeling yapar ve hücrelerinizin hava almasını kolaylaştırır. Evde ki bir leğene sıcak su ve birkaç damla lavanta yağı ile birlikte deniz tuzu koyarak bu bakımı 15 – 20 dakika boyunca ayaklarınıza yapabilirsiniz. Ayaklarınızın tüm ağrısını ve yorgunluğunu alacaktır.

7

Yanıt Yok

Cevap Yazın