pozitif düşünmek

Yeni Kararları Gerçekleştirmenin İpuçları 

Herhangi bir konu ile alakalı yeni kararlar almak her zaman çok zordur. Çünkü çoğu zaman alınan bu kararlar farklı sebeplerden ötürü yerine getirilemiyor. Bundan dolayı da insanlar yeni kararlar almaktan çekinir hale geliyorlar. Gerçekte ise dikkat edilecek olan detayların üzerinde doğru şekilde durmanın sonrasında her türlü karar kolayca gerçekleştirilebilecektir.

karar

karar

Planlama Yapın

Kararların en iyi şekilde gerçekleştirilmesinin etkili yollarından bir tanesi, doğru planlamanın yapılmasıdır. Önemli olan nokta ise istenilen şeyin her türlü detayının netleştirilmesidir. Varmak istenilen nokta ve bu noktaya varılıncaya kadarki sürecin tanımlanması; atılacak adımların planlanması işlemlerini hiç olmadığı kadar kolaylaştırmış olacaktır. İş ya da genel yaşamda oldukça fazla işe yarayan bu kavram çoğu zaman aşk hayatında işe yaramayabiliyor.

pozitif düşünmek

pozitif düşünmek

Ulaşılabilir Hedefler Belirleyin

Hedeflerin çok net olarak belirlenmesi çoğu zaman istenilen sonuçların elde edilmesine yardımcı olamıyor. Çünkü hedefler bir anda oldukça yüksek şekilde belirleniyor. Böyle olunca da insanlar bunu gerçekleştirmek isterken sabırsız davranmak ya da sürecin olması gerekenden uzun sürmesi; başarısızlıkların en büyük sebeplerinden bir tanesi. Bu tarz durumların önüne geçilmesi adına dikkat edilmesi gereken en önemli etkenlerin başında ise hedeflerin ilk aşamada mutlaka ulaşılabilir olması gerekmektedir. Örneğin kilo vermek isteyen birinin ilk aşamada 10 15 kilo vermek için hedef koyması istenildiği gibi işe yaramayabilir. Halbuki 3 ya da 5 kilo ile hedefe başlamak; kısa sürede istenilen sonuçların elde edilmesini sağlayacaktır.

5

Yanıt Yok

Cevap Yazın