baş ağrıları

Baş Ağrısına İyi Gelen En İyi Çözüm Yöntemleri

Baş ağrısı insanların en sık karşılaştıkları sağlık problemleri arasında yer alıyor. Gündelik hayatın yarattığı stres ve kaygılar baş ağrılarının en temel sebepleri arasında yer alıyor. Ancak baş ağrısının bilinen onlarca farklı sebebi de mevcut durumdadır.

Baş ağrılarından evde kendi yöntemleriniz ile kurtulabilmek istiyorsanız öncelikle baş ağrısına sebebiyet veren durumları ortadan kaldırmanız gerekiyor. Göz arkası kısımlarda boyun kaslarınızda gerginlik ile birlikte ağrı hissediyorsanız yarım saat boyunca ufak bir egzersiz yapmayı deneyebilirsiniz. Egzersiz genellikle baş ağrılarına iyi gelen bir çözüm yöntemidir.

baş ağrıları

baş ağrıları

Baş ağrısını anlık olarak ortadan kaldırmak istiyorsanız ağrı kesici ilaçlara başvurmadan önce sıvı tüketmeyi de deneyebilirsiniz. Burada sıvıdan kasıt asitli ya da kafeinli içecekler değil sudur. Su içtiğiniz zaman vücudunuzdaki ağrılar azalmaya başlar.

Migren Ağrıları Neden Olur?

Migren ağrıları ise stres ve uyku düzenindeki bozukluklardan dolayı ortaya çıkar. Aşırı ilaç tüketiminin de bu ağrılara yol açtığı bilinmektedir. Migren ağrısı yaşıyorsanız yiyip içtiklerinize dikkat etmeli, düzenli beslenmeli ve düzenli bir uyku uyumalısınız.

baş neden ağrır

baş neden ağrır

Ağrı kesici alacak kadar yoğun ve geçmeyen bir ağrı yaşıyorsanız düşük dozdaki ağrı kesicileri tercih etmeniz gerekiyor. Baş ağrılarınızın kronikleşmesi ve sürekli olarak ortaya çıkması durumunda ise her seferinde ilaç almak yerine vakit kaybetmeden uzman bir doktora muayene olarak baş ağrısının kaynağını tespit etmeniz gerekiyor.

16

Yanıt Yok

Cevap Yazın