alışveriş

Alışveriş Diyeti Yapmak Dolaplarınızı Rahatlatıyor

Alışveriş tutkunlarının en çok korktuğu şeylerden birisi de alışveriş yapamamak ve hiç kullanmadığı kıyafetlerinden vazgeçmektir. Lüzumsuz yere yapılan alışverişin size ve bütçenize olan zararları aslında oldukça fazla. Bu sebeple alışveriş diyeti de diyebileceğimiz bir yola başvurursanız kendinizi ve bütçenizi daha ferah bir döneme sokmanız mümkün.

alışveriş

alışveriş

Alışveriş Diyetinin Faydaları

Alışveriş diyetinin faydalarından en önemlisi kesinlikle maddi açıdan rahatla olacaktır. Gereksiz yere yaptığınız alışverişlerden vazgeçtiğiniz anda para harcama oranınız azalacak böylece bu bütçe ile daha farklı şeylere yatırım yaparak kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz.

Alışveriş diyetinin bir diğer faydası ise zamandan tasarruf sağlamasıdır. Alışverişe ayırdığınız zamanı daha farklı aktiviteler için ayırabilirsiniz. Aynı zamanda her gün dolabın önünde yüzlerce kıyafet içerisinden bir kombin yapabilmek için saatler harcamanıza gerek kalmayacak. Hiç kullanmadığınız kıyafetleri bir kenara ayırarak bu derdinizden kurtulabilirsiniz.

dolap düzeni

dolap düzeni

Kendi tarzınızı belirleyerek buna uygun olan parçalarınızı dolabınızda tutarsanız hem kendinizi daha mutlu hisseder hem de kolay bir şekilde kombin yapabilme imkanına sahip olursunuz. Az parça ile birçok kombin oluşturarak yaratıcılığınızı da geliştirebilmeniz mümkün.

Alışveriş ve kıyafet diyetini uygularken öncelikle yeni bir parça almayacağınız konusunda kendinize söz vermelisiniz. Sonrasından kendinize belirleyeceğiniz en çok kullandığınız parçaları bir kenara ayırarak dolabınızda geri kalan bütün parçaları kaldıracaksınız ve dolabınıza sadece en çok kullandığınız parçaları asacaksınız. Ve 1 ay boyunca sadece bu ürünler ile kendinize bir kombin oluşturacaksınız. Böylelikle hem yaratıcılığınız gelişecek hem de alışveriş tutkunuzdan kurtulmuş olacaksınız.

7

Yanıt Yok

Cevap Yazın