Zebra Perde Temizlemenin Püf Noktaları

Zebra Perde Temizlemenin Püf Noktaları

Tül ve aynı zamanda güneşlik olarak kullanabilme imkanını sizlere sunan zebra perde modelleri, son derece işlevsel özelliklere sahip olan perdeler arasındadır. Zebra perdeler, ayrı şeritler şeklinde üretildikleri için mekandaki ışığı en iyi şekilde ayarlayabilmenizi de sağlar. Bu tür perdeler farklı renk alternatifleri ile mekanlarınızda şık bir görünüm ve stil elde edebilmenize imkan tanır.

Üretildikleri malzemelerden dolayı bu perde modelleri çok sık kirlenmezler. Toz emmeyen özelliklere sahip ipliklerden üretilen zebra perdeleri 2-3 haftada bir silmeniz yeterlidir.Perdenin tozunu alabilmek için elektrik fırçalarının ince uç kısımlarını kullanmayı tercih
edebilirsiniz.

Zebra Perdeler Yıkanarak Temizlenir mi?

 

Perdeyi silebilmek için ise, alkolsüz olan ıslak mendilleri kullanmalısınız. Alkol içerikli mendiller zebra perdenin renginin açılmasına sebep olabilir. Silme işlemini yaparken renkli ve tül olan kısımlar için ayrı mendiller kullanmalısınız. Böylelikle zebra perde modelinizin tüm bölümlerinin temiz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Silme işlemi dışında zebra perdelerin yıkanması önerilmemektedir. Yıkama işlemi yaptığınız zaman zebra perdelere zarar verebilirsiniz. Perdelerin kir tutmaması için 2-3 hafta bir silmeniz yeterlidir. Ancak uzun süre boyunca toz alma ve silme işlemi yapmadıysanız ve temizliğin silerek yapılamayacağını düşünüyorsanız daha farklı bir yardım almayı deneyebilirsiniz.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın