sigara bırakmak

Sigara Bırakma Yolları

Sigaranın sağlığa ne kadar zararlı olduğunu söylemeye gerek bile yok. Hatta bu zararları sigarayı içenler de biliyor, fakat nedense bir türlü bırakmaya yanaşmıyorlar. Neymiş efendim, sigara stresi alıyormuş… Neymiş efendim, dertleri unutturuyormuş…

sigara

sigara

Hiç de öyle bir etkisi yok o zıkkımın. İnsanlar sadece kendilerini kandırıyorlar. Yaşlı bir neneye hap diye şeker vermişler, yutunca iyileşmiş. Yani sigara içenlerinki de aynı hesap. Psikolojik olarak iyi olduklarını zannediyorlar. Peki bu sigarada kurtulmak içim hangi yollar denenebilir?

Sigara Bırakma Yöntemleri

Sigara bırakma sırasında en önemli husus, özveridir. Yani sigarayı bırakmaya kesin kararlıysanız ve özverili bir şekilde bu yolda ilerleyebilirseniz, başarılı olursunuz. Size bu konudaki birkaç yöntemden bahsedelim.

  • İlk yöntemimiz akupunktur ile sigara bırakma! Bu yöntemde; sizin için seanslar yaparak, zamanla sigarayı bırakmanız sağlanacak. Hatta öyle bir şey ki, bir süre sonra sigarayı hiç canınız istemez hale geleceksiniz. Ve bu yöntemle elde ettiğiniz çözüm kalıcı olacak.
  • İlaç kullanarak da sigaradan kurtulabilirsiniz. Sağlıkçıların önerdiği bir firmadan aldığınız ilaçları kullanarak bırakabilirsiniz. Fakat aynı zamanda kendiniz de içmemek için çaba sarf etmelisiniz.
sigara bırakmak

sigara bırakmak

  • Diğer bir yöntem de çoğu kişinin tercih ettiği elektronik sigaralar. Bunlar aslında çok da sağlıklı olmasa da sigaranın verdiği zararı vermez. Ve yavaş yavaş sigaradan kurtulmanız için çalışır. Fakat uzun süreli kullanımda da; bu kez bu sigaraya bağımlı hale gelebilirsiniz.

Sizin için en uygun olan yolu siz seçeceksiniz. Fakat her şeyden önemlisi ve etkilisi; sizin özverili olmanızdır, bunu da unutmayacaksınız.

6

Yanıt Yok

Cevap Yazın