pvc borusunda bitki

PVC Boruları ile Sebze Yetiştirme

Kendi sebzenizi kendiniz yetiştirmek mi istiyorsunuz? Fakat bunu yapacak kadar bir alana da sahip değilsiniz. PVC boruları ile sebze yetiştirme fikri tam size göre bir uygulamadır. Bunun yanı sıra bahçesinde çok fazla bir alanı sebze yetiştirmeye ayırmak istemeyen ve yüksek yerlerde sebzelerin bulunmasını tercih edenler içinde oldukça uygun bir yöntemdir.

pvc borusu

pvc borusu

PVC Bahçe Nasıl Hazırlanır?

Son derece uygun fiyatlar ilse satın alacağınız PVC borularını satın alarak işe başlayabilirsiniz. Bunun için kaç adet ve ne kadar uzunlukta istediğinizi d belirleyin. Bahçe ya da balkonunuzda konumlandıracağınız yeri de belirlemeniz önemlidir. V şekilde bir tahta yapı hazırlayarak çift taraflı bir PVC boru bahçesi de yaratmanız mümkün. Bu detayları inceleyerek PVC borularınızı satın aldıktan sonra sıra toprak ve sebze seçimine eliyor.

pvc borusunda bitki

pvc borusunda bitki

PVC boru bahçe uygulamanız içinde marul, roka, ıspanak, soğan, sarımsak ve daha birçok sebzenin yanı sıra meyve olarak çilek ve benzeri bitkilere de yer açabilirsiniz. Kolay bir şekilde üstünde çalışılabilen PVC borunun belli bir kenarını kapatıp içini toprak doldurun. Sonrasında diğer tarafı da kapatıp yerleştireceğiniz alana konumlandırın. İster daireler açın ister dikdörtgen şeklinde ağız açın fark etmez. PVC borunuzu kestikten sonra sebze ya da meyve ekimine uygun olan bahçeniz hazırlanmış olur. Alt kısma ise birkaç noktaya delik açmanız önerilir.

7

Yanıt Yok

Cevap Yazın