burun estetik

Burun Estetiği ( Rinoplasti) Operasyonunda 3D Mask Tekniği

Estetik cerrahi özellikle kişilerin bedenlerinde mutlu hissetmedikleri ve özgüvenlerini sarsan bazı değişimlere imza atarak daha mutlu bir yaşam sürmelerini sağlayan bir müdahale yöntemidir. Burun estetiği ise en çok uygulanan cerrahi müdahaleler arasında yer alıyor. Kazalar, alınan darbeler ya da şekil bozukluğu durumunda uygulanabilecek olan bu yöntem daha güzel bir burna sahip olmak isteyenlerin tercihidir. Fakat bu yöntemi uygulatmayı her ne kadar isteseler de bazı hastaların çekinceleri bulunabiliyor. Bu çekincelere cevap ise Dr. Yakup Avşar tarafından geldi.

estetik işlemi

estetik işlemi

3D Mask Uygulaması Nedir?

3D mask uygulamasını hayatta geçiren de gene burun estetiği konusunda devrim niteliğinde olan mikro uçların tasarlayan Dr. Yakup Avşar’dır. Burun estetiği uygulamasında uygulanmakta olan ameliyat öncesi bilgisayar ortamında yeni şeklin gösterilme tekniğine yeni bir boyut kazandıran Dr. Avşar, hastanın yüzünü kalıp olarak alarak öncesi ve burun estetiği operasyonu sonrasında nasıl görüneceğini dokunarak hissetmenizi ve incelemenize olanak veriyor. Avşar Maskesi olarak da nitelendirilmekte olan maske uygulaması yurt dışında da kullanılmaktadır. Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen 3D mask ya da Avşar maskesi uygulaması birçok hasta için önemli bir adımdır.

3D Mask Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

3D mask ya da Avşar Maskesi olarak burun estetiği operasyonu öncesinde yapılan uygulama birçok hasta için son derece önemli bir teknik olarak tarihe geçti. Özellikle yüzünde gelişecek olan değişim hakkında detaylı bir fikre sahip olacak olan kişiler istedikleri buruna sahip olduklarında ya da tavsiye edilen buruna sahip olduklarında yaşayacakları değişimi net bir biçimde görebiliyorlar. Böylelikle hem karar vermeleri daha kolay oluyor hem de yeni yüzlerine ve de yeni burunlarına kavuşma hayalleri de operasyon öncesi gerçek oluyor. Hastaların yaşadıkları bu deneyim sonrasında ise burun estetiği operasyonuna daha rahat ve daha kaygısız girmeleri mümkün olur.

Mikro Rinoplasti Yöntemi Nedir?

Dr. Yakup Avşar tarafından hayatta geçirilmiş olan ve burun estetiği konusunda önemli bir adım olarak nitelendirilen tasarım mikro rinoplasti olarak adlandırılıyor. Mikro motor uçlarına sahip olunan bu sistemde uçların tasarımına kadar tüm detaylar Dr. Avşar tarafından tasarlandı. Endoskopiden de destek alınarak uygulanan bu burun estetiği operasyonu ham kapalı hem de açık burun ameliyatlarında güven ile uygulanabiliyor.

Mikro Rinoplasti Yönteminin Yararları Nelerdir?

Mikro rinoplasti adı verilen uygulamada kullanılan mikro uçlar sayesinde burun estetiği operasyonunda en zor alanların dahi incelenmesi ve işlemin istenen bölgeye yapılması daha da kolaylaştı. Endoskopi ile de desteklenen mikro uçlar sayesinde görüntüleme 20 kat fazla olurken daha net bir görüntünün de elde edilmesi sağlanıyor. Bu işlemde uygulanan görüntü netliği burun estetiği operasyonunda riski azaltırken daha az müdahale ile daha çok işlemin yapılabilmesini kolaylaştırıyor. Böylelikle işlem daha kıza sürerken istenen sonuçta mükemmele yakın oluyor.

3D burun maskesi

3D burun maskesi

Mikro Rinoplasti Burun Estetiği Operasyonunda İyileşme Sürecine Etki Eder mi?

Mikro uçlar ve endoskopi ile birlikte gerçekleştirilen uygulama sonrasında yapılan cerrahi müdahaleler de iyileşme süreci de daha kısa oluyor. Bunun ana sebebi ise daha az müdahalenin gerçekleştirilerek daha ince işlem yapılıp burun düzelme işleminin gerçekleştirilebilmesi geliyor. Hastaların özellikle burun estetiği operasyonu sonrasında iyileşme süreçleri ve yaşayacakları deneyimim daha sıkıntısız olacağını bilmeleri de operasyona karşı olan çekincelerini gidererek daha güzel bir burun için operasyona karar vermelerini destekliyor. Aynı zamanda estetik cerrahide doktorlar içinde oldukça kabul gören bir yenilik olan bu uygulama yurt dışında da uygulanıyor.

8

Yanıt Yok

Cevap Yazın